BP Volkswagen Cup
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 2012
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
11 aug 18.30 |
IF Brommapojkarna A |
- |
FC Levadia Tallinn |
2 - 2 |
11 aug 18.30 |
PPJ 2012 |
- |
Hyllie IK Svart |
4 - 1 |
12 aug 10.40 |
Hyllie IK Svart |
- |
IF Brommapojkarna A |
2 - 13 |
12 aug 10.40 |
FC Levadia Tallinn |
- |
PPJ 2012 |
0 - 2 |
12 aug 14.00 |
IF Brommapojkarna A |
- |
PPJ 2012 |
7 - 1 |
12 aug 14.00 |
FC Levadia Tallinn |
- |
Hyllie IK Svart |
1 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Brommapojkarna A |
3 |
2 |
1 | 0 |
22-5 |
17 |
7 |
2. |
PPJ 2012 |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-8 |
-1 |
6 |
3. |
Hyllie IK Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
6-18 |
-12 |
3 |
4. |
FC Levadia Tallinn |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-7 |
-4 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
11 aug 16.00 |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
- |
BK Olympic (Malmö) |
4 - 1 |
11 aug 17.40 |
IFK Lidingö FK P12A |
- |
FS Metta Rīga |
2 - 11 |
12 aug 10.40 |
FS Metta Rīga |
- |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
6 - 2 |
12 aug 10.40 |
BK Olympic (Malmö) |
- |
IFK Lidingö FK P12A |
3 - 2 |
12 aug 14.00 |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
- |
IFK Lidingö FK P12A |
6 - 4 |
12 aug 14.00 |
BK Olympic (Malmö) |
- |
FS Metta Rīga |
1 - 10 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FS Metta Rīga |
3 |
3 |
0 | 0 |
27-5 |
22 |
9 |
2. |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
3 |
2 |
0 | 1 |
12-11 |
1 |
6 |
3. |
BK Olympic (Malmö) |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-16 |
-11 |
3 |
4. |
IFK Lidingö FK P12A |
3 |
0 |
0 | 3 |
8-20 |
-12 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
11 aug 15.10 |
Alegria FK Svart |
- |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
3 - 5 |
11 aug 19.20 |
Mölnlycke IS |
- |
FC Nõmme United |
1 - 4 |
12 aug 10.40 |
FC Nõmme United |
- |
Alegria FK Svart |
4 - 2 |
12 aug 10.40 |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
- |
Mölnlycke IS |
6 - 5 |
12 aug 14.00 |
Alegria FK Svart |
- |
Mölnlycke IS |
4 - 5 |
12 aug 14.00 |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
- |
FC Nõmme United |
4 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
15-11 |
4 |
9 |
2. |
FC Nõmme United |
3 |
2 |
0 | 1 |
11-7 |
4 |
6 |
3. |
Mölnlycke IS |
3 |
1 |
0 | 2 |
11-14 |
-3 |
3 |
4. |
Alegria FK Svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
9-14 |
-5 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
11 aug 15.10 |
IFK Stocksund X |
- |
IFK Norrköping 1 |
5 - 2 |
11 aug 18.30 |
Tps |
- |
Malmö FF |
2 - 5 |
12 aug 10.40 |
Malmö FF |
- |
IFK Stocksund X |
10 - 2 |
12 aug 10.40 |
IFK Norrköping 1 |
- |
Tps |
2 - 2 |
12 aug 14.00 |
IFK Stocksund X |
- |
Tps |
1 - 3 |
12 aug 14.00 |
IFK Norrköping 1 |
- |
Malmö FF |
4 - 14 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Malmö FF |
3 |
3 |
0 | 0 |
29-8 |
21 |
9 |
2. |
Tps |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-8 |
-1 |
4 |
3. |
IFK Stocksund X |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-15 |
-7 |
3 |
4. |
IFK Norrköping 1 |
3 |
0 |
1 | 2 |
8-21 |
-13 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
12 aug 17.20 |
IF Brommapojkarna A |
- |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
9 - 1 |
12 aug 17.20 |
FS Metta Rīga |
- |
PPJ 2012 |
3 - 0 |
12 aug 17.20 |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
- |
Tps |
7 - 3 |
12 aug 17.20 |
Malmö FF |
- |
FC Nõmme United |
10 - 2 |
Placeringsomg. 5-8
Datum |
|
Res |
13 aug 10.10 |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
- |
FC Nõmme United |
2 - 8 |
13 aug 10.10 |
PPJ 2012 |
- |
Tps |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 10.10 |
IF Brommapojkarna A |
- |
Malmö FF |
4 - 3 |
13 aug 10.10 |
FS Metta Rīga |
- |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
7 - 3 |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
IF Brommapojkarna DFF Lag 2 |
- |
Tps |
1 - 4 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
FC Nõmme United |
- |
PPJ 2012 |
7 - 8* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
Malmö FF |
- |
Djurgårdens IF FF P12-1 |
3 - 7 |
Final
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
IF Brommapojkarna A |
- |
FS Metta Rīga |
4 - 0 |
B-slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
12 aug 17.20 |
Hyllie IK Svart |
- |
IFK Lidingö FK P12A |
9 - 4 |
12 aug 17.20 |
BK Olympic (Malmö) |
- |
FC Levadia Tallinn |
0 - 8 |
12 aug 17.20 |
Mölnlycke IS |
- |
IFK Norrköping 1 |
3 - 1 |
12 aug 17.20 |
IFK Stocksund X |
- |
Alegria FK Svart |
1 - 6 |
Placeringsomg. 5-8
Datum |
|
Res |
13 aug 10.10 |
IFK Lidingö FK P12A |
- |
IFK Stocksund X |
3 - 4 |
13 aug 10.10 |
BK Olympic (Malmö) |
- |
IFK Norrköping 1 |
4 - 5* |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 10.10 |
Hyllie IK Svart |
- |
Alegria FK Svart |
3 - 2 |
13 aug 10.10 |
FC Levadia Tallinn |
- |
Mölnlycke IS |
6 - 1 |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 14.20 |
IFK Lidingö FK P12A |
- |
BK Olympic (Malmö) |
2 - 8 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 14.20 |
IFK Stocksund X |
- |
IFK Norrköping 1 |
3 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
Alegria FK Svart |
- |
Mölnlycke IS |
1 - 7 |
Final
Datum |
|
Res |
13 aug 13.30 |
Hyllie IK Svart |
- |
FC Levadia Tallinn |
2 - 1* |
Statistik