Borås Arena Cup
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F 10 |
Onsala BK |
Brämhults IK |
F 12 |
Sjömarkens IF |
Sparsörs AIK |
P 10 |
IF Elfsborg |
Brämhults IK |
P 12 |
Alingsås IF |
Mullsjö IF |
P 10
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
4 okt 09.00 |
Lindome GIF |
- |
Sjömarkens IF |
3 - 1 |
4 okt 09.00 |
Bergdalens IK |
- |
Södra Vings IF |
0 - 0 |
4 okt 10.00 |
Sjömarkens IF |
- |
IFK Värnamo |
0 - 2 |
4 okt 10.00 |
Södra Vings IF |
- |
Lindome GIF |
0 - 6 |
4 okt 11.00 |
IFK Värnamo |
- |
Bergdalens IK |
3 - 0 |
4 okt 11.00 |
Sjömarkens IF |
- |
Södra Vings IF |
1 - 0 |
4 okt 12.00 |
IFK Värnamo |
- |
Lindome GIF |
3 - 0 |
4 okt 12.00 |
Bergdalens IK |
- |
Sjömarkens IF |
0 - 3 |
4 okt 13.00 |
Lindome GIF |
- |
Bergdalens IK |
3 - 0 |
4 okt 13.00 |
Södra Vings IF |
- |
IFK Värnamo |
0 - 8 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Värnamo |
4 |
4 |
0 | 0 |
16-0 |
16 |
12 |
2. |
Lindome GIF |
4 |
3 |
0 | 1 |
12-4 |
8 |
9 |
3. |
Sjömarkens IF |
4 |
2 |
0 | 2 |
5-5 |
0 |
6 |
4. |
Bergdalens IK |
4 |
0 |
1 | 3 |
0-9 |
-9 |
1 |
5. |
Södra Vings IF |
4 |
0 |
1 | 3 |
0-15 |
-15 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
4 okt 09.00 |
Bergdalens IK |
- |
Rydboholms SK |
0 - 0 |
4 okt 09.00 |
Laholms FK |
- |
IF Väster |
2 - 3 |
4 okt 10.00 |
IF Väster |
- |
Bergdalens IK |
5 - 0 |
4 okt 10.00 |
Rydboholms SK |
- |
Lindome GIF |
0 - 4 |
4 okt 11.00 |
Lindome GIF |
- |
Laholms FK |
0 - 6 |
4 okt 11.00 |
Rydboholms SK |
- |
IF Väster |
0 - 5 |
4 okt 12.00 |
Lindome GIF |
- |
Bergdalens IK |
6 - 0 |
4 okt 12.00 |
Laholms FK |
- |
Rydboholms SK |
6 - 0 |
4 okt 13.00 |
Bergdalens IK |
- |
Laholms FK |
0 - 6 |
4 okt 13.00 |
IF Väster |
- |
Lindome GIF |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Väster |
4 |
4 |
0 | 0 |
17-2 |
15 |
12 |
2. |
Laholms FK |
4 |
3 |
0 | 1 |
20-3 |
17 |
9 |
3. |
Lindome GIF |
4 |
2 |
0 | 2 |
10-10 |
0 |
6 |
4. |
Rydboholms SK |
4 |
0 |
1 | 3 |
0-15 |
-15 |
1 |
5. |
Bergdalens IK |
4 |
0 |
1 | 3 |
0-17 |
-17 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
4 okt 09.00 |
IF Elfsborg |
- |
Kinna IF |
3 - 0 wo |
4 okt 09.00 |
Södra Vings IF |
- |
Bredareds IF |
4 - 2 |
4 okt 10.00 |
Kinna IF |
- |
Alingsås IF, P06 |
3 - 0 |
4 okt 10.00 |
Bredareds IF |
- |
IF Elfsborg |
0 - 9 |
4 okt 11.00 |
Alingsås IF, P06 |
- |
Södra Vings IF |
5 - 1 |
4 okt 11.20 |
Kinna IF |
- |
Bredareds IF |
5 - 0 |
4 okt 12.20 |
Alingsås IF, P06 |
- |
IF Elfsborg |
0 - 6 |
4 okt 12.20 |
Södra Vings IF |
- |
Kinna IF |
0 - 6 |
4 okt 13.20 |
IF Elfsborg |
- |
Södra Vings IF |
7 - 0 |
4 okt 13.20 |
Bredareds IF |
- |
Alingsås IF, P06 |
0 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Elfsborg |
4 |
4 |
0 | 0 |
25-0 |
25 |
12 |
2. |
Kinna IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
14-3 |
11 |
9 |
3. |
Alingsås IF, P06 |
4 |
2 |
0 | 2 |
11-10 |
1 |
6 |
4. |
Södra Vings IF |
4 |
1 |
0 | 3 |
5-20 |
-15 |
3 |
5. |
Bredareds IF |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-24 |
-22 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
4 okt 09.40 |
Askims IK |
- |
Björdammens Bollklubb |
4 - 0 |
4 okt 09.40 |
Bergdalens IK |
- |
IFK Trollhättan |
0 - 8 |
4 okt 10.40 |
Björdammens Bollklubb |
- |
IFK Trollhättan |
0 - 12 |
4 okt 10.40 |
Askims IK |
- |
Bergdalens IK |
3 - 2 |
4 okt 11.40 |
Björdammens Bollklubb |
- |
Bergdalens IK |
1 - 0 |
4 okt 11.40 |
IFK Trollhättan |
- |
Askims IK |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Trollhättan |
3 |
3 |
0 | 0 |
24-0 |
24 |
9 |
2. |
Askims IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-6 |
1 |
6 |
3. |
Björdammens Bollklubb |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-16 |
-15 |
3 |
4. |
Bergdalens IK |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-12 |
-10 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
4 okt 09.00 |
Värnamo Södra FF |
- |
Bergdalens IK |
3 - 0 |
4 okt 09.20 |
Rydboholms SK |
- |
Östers IF |
2 - 0 |
4 okt 10.20 |
Bergdalens IK |
- |
Björdammens Bollklubb |
1 - 0 |
4 okt 10.20 |
Östers IF |
- |
Värnamo Södra FF |
1 - 0 |
4 okt 11.20 |
Björdammens Bollklubb |
- |
Rydboholms SK |
1 - 8 |
4 okt 11.20 |
Bergdalens IK |
- |
Östers IF |
2 - 4 |
4 okt 12.20 |
Björdammens Bollklubb |
- |
Värnamo Södra FF |
0 - 5 |
4 okt 12.20 |
Rydboholms SK |
- |
Bergdalens IK |
3 - 0 |
4 okt 13.20 |
Östers IF |
- |
Björdammens Bollklubb |
9 - 0 |
4 okt 13.20 |
Värnamo Södra FF |
- |
Rydboholms SK |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rydboholms SK |
4 |
4 |
0 | 0 |
14-1 |
13 |
12 |
2. |
Östers IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
14-4 |
10 |
9 |
3. |
Värnamo Södra FF |
4 |
2 |
0 | 2 |
8-2 |
6 |
6 |
4. |
Bergdalens IK |
4 |
1 |
0 | 3 |
3-10 |
-7 |
3 |
5. |
Björdammens Bollklubb |
4 |
0 |
0 | 4 |
1-23 |
-22 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
4 okt 09.20 |
IF Elfsborg |
- |
Lilla Träslövs FF |
0 - 5 |
4 okt 09.20 |
Mariebo IK |
- |
Alingsås IF, P06 |
4 - 1 |
4 okt 10.20 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Lindome GIF |
0 - 3 |
4 okt 10.20 |
Alingsås IF, P06 |
- |
IF Elfsborg |
5 - 0 |
4 okt 11.20 |
Lindome GIF |
- |
Mariebo IK |
9 - 0 |
4 okt 11.20 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Alingsås IF, P06 |
2 - 5 |
4 okt 12.20 |
Lindome GIF |
- |
IF Elfsborg |
6 - 0 |
4 okt 12.20 |
Mariebo IK |
- |
Lilla Träslövs FF |
2 - 2 |
4 okt 13.20 |
Alingsås IF, P06 |
- |
Lindome GIF |
0 - 6 |
4 okt 13.20 |
IF Elfsborg |
- |
Mariebo IK |
0 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Lindome GIF |
4 |
4 |
0 | 0 |
24-0 |
24 |
12 |
2. |
Mariebo IK |
4 |
2 |
1 | 1 |
12-12 |
0 |
7 |
3. |
Alingsås IF, P06 |
4 |
2 |
0 | 2 |
11-12 |
-1 |
6 |
4. |
Lilla Träslövs FF |
4 |
1 |
1 | 2 |
9-10 |
-1 |
4 |
5. |
IF Elfsborg |
4 |
0 |
0 | 4 |
0-22 |
-22 |
0 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
4 okt 09.20 |
Näsets SK |
- |
Sjömarkens IF |
2 - 0 |
4 okt 09.20 |
Bollebygds IF |
- |
Kronängs IF |
3 - 0 |
4 okt 10.20 |
Sjömarkens IF |
- |
Tofta Tigers |
2 - 0 |
4 okt 10.20 |
Kronängs IF |
- |
Näsets SK |
2 - 0 |
4 okt 11.20 |
Sjömarkens IF |
- |
Kronängs IF |
0 - 2 |
4 okt 11.20 |
Tofta Tigers |
- |
Bollebygds IF |
2 - 4 |
4 okt 12.20 |
Tofta Tigers |
- |
Näsets SK |
2 - 1 |
4 okt 12.20 |
Bollebygds IF |
- |
Sjömarkens IF |
4 - 1 |
4 okt 13.20 |
Näsets SK |
- |
Bollebygds IF |
0 - 2 |
4 okt 13.20 |
Kronängs IF |
- |
Tofta Tigers |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bollebygds IF |
4 |
4 |
0 | 0 |
13-3 |
10 |
12 |
2. |
Kronängs IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
8-3 |
5 |
9 |
3. |
Näsets SK |
4 |
1 |
0 | 3 |
3-6 |
-3 |
3 |
4. |
Sjömarkens IF |
4 |
1 |
0 | 3 |
3-8 |
-5 |
3 |
5. |
Tofta Tigers |
4 |
1 |
0 | 3 |
4-11 |
-7 |
3 |
Grupp H
Datum |
|
Res |
4 okt 09.40 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Kinna IF |
1 - 0 |
4 okt 09.40 |
Askims IK |
- |
Mariedals IK |
2 - 2 |
4 okt 10.40 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Askims IK |
3 - 0 |
4 okt 10.40 |
Kinna IF |
- |
Mariedals IK |
1 - 1 |
4 okt 11.40 |
Mariedals IK |
- |
Lilla Träslövs FF |
0 - 4 |
4 okt 12.00 |
Kinna IF |
- |
Askims IK |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Lilla Träslövs FF |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-0 |
8 |
9 |
2. |
Kinna IF |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-3 |
-1 |
2 |
3. |
Askims IK |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-6 |
-3 |
2 |
4. |
Mariedals IK |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-7 |
-4 |
2 |
Grupp I
Datum |
|
Res |
4 okt 09.20 |
Östers IF |
- |
Åsa IF |
5 - 1 |
4 okt 09.20 |
Gislaveds IS Vit |
- |
Kronängs IF |
3 - 0 |
4 okt 10.20 |
Åsa IF |
- |
Tofta Tigers |
2 - 0 |
4 okt 10.20 |
Kronängs IF |
- |
Östers IF |
0 - 9 |
4 okt 11.20 |
Tofta Tigers |
- |
Gislaveds IS Vit |
0 - 1 |
4 okt 11.20 |
Åsa IF |
- |
Kronängs IF |
5 - 0 |
4 okt 12.20 |
Tofta Tigers |
- |
Östers IF |
2 - 1 |
4 okt 12.40 |
Gislaveds IS Vit |
- |
Åsa IF |
3 - 0 |
4 okt 13.20 |
Kronängs IF |
- |
Tofta Tigers |
2 - 3 |
4 okt 13.40 |
Östers IF |
- |
Gislaveds IS Vit |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Östers IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
17-4 |
13 |
9 |
2. |
Gislaveds IS Vit |
4 |
3 |
0 | 1 |
8-2 |
6 |
9 |
3. |
Åsa IF |
4 |
2 |
0 | 2 |
8-8 |
0 |
6 |
4. |
Tofta Tigers |
4 |
2 |
0 | 2 |
5-6 |
-1 |
6 |
5. |
Kronängs IF |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-20 |
-18 |
0 |
Grupp J
Datum |
|
Res |
4 okt 09.20 |
Brämhults IK |
- |
Södra Härene IF |
4 - 1 |
4 okt 09.20 |
Näsets SK |
- |
Mariedals IK |
1 - 1 |
4 okt 10.20 |
Södra Härene IF |
- |
Norrby IF |
5 - 0 |
4 okt 10.40 |
Mariedals IK |
- |
Brämhults IK |
2 - 2 |
4 okt 11.40 |
Södra Härene IF |
- |
Mariedals IK |
0 - 1 |
4 okt 11.40 |
Norrby IF |
- |
Näsets SK |
1 - 3 |
4 okt 12.40 |
Norrby IF |
- |
Brämhults IK |
1 - 3 |
4 okt 12.40 |
Näsets SK |
- |
Södra Härene IF |
0 - 0 |
4 okt 13.40 |
Mariedals IK |
- |
Norrby IF |
5 - 0 |
4 okt 13.40 |
Brämhults IK |
- |
Näsets SK |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Mariedals IK |
4 |
2 |
2 | 0 |
9-3 |
6 |
8 |
2. |
Brämhults IK |
4 |
2 |
2 | 0 |
9-4 |
5 |
8 |
3. |
Näsets SK |
4 |
1 |
3 | 0 |
4-2 |
2 |
6 |
4. |
Södra Härene IF |
4 |
1 |
1 | 2 |
6-5 |
1 |
4 |
5. |
Norrby IF |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-16 |
-14 |
0 |
Grupp K
Datum |
|
Res |
4 okt 09.40 |
IF Väster |
- |
Sjömarkens IF |
3 - 1 |
4 okt 09.40 |
Lindome GIF |
- |
Mariebo IK |
1 - 2 |
4 okt 10.40 |
Sjömarkens IF |
- |
IF Elfsborg |
1 - 0 |
4 okt 10.40 |
Mariebo IK |
- |
IF Väster |
0 - 3 |
4 okt 11.40 |
Sjömarkens IF |
- |
Mariebo IK |
4 - 1 |
4 okt 11.40 |
IF Elfsborg |
- |
Lindome GIF |
0 - 2 |
4 okt 12.40 |
IF Elfsborg |
- |
IF Väster |
0 - 3 |
4 okt 12.40 |
Lindome GIF |
- |
Sjömarkens IF |
0 - 2 |
4 okt 13.40 |
Mariebo IK |
- |
IF Elfsborg |
0 - 0 |
4 okt 13.40 |
IF Väster |
- |
Lindome GIF |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Väster |
4 |
4 |
0 | 0 |
10-1 |
9 |
12 |
2. |
Sjömarkens IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
8-4 |
4 |
9 |
3. |
Mariebo IK |
4 |
1 |
1 | 2 |
3-8 |
-5 |
4 |
4. |
Lindome GIF |
4 |
1 |
0 | 3 |
3-5 |
-2 |
3 |
5. |
IF Elfsborg |
4 |
0 |
1 | 3 |
0-6 |
-6 |
1 |
Grupp L
Datum |
|
Res |
4 okt 09.40 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Brämhults IK |
3 - 3 |
4 okt 10.00 |
IF Elfsborg |
- |
Holmalunds IF |
3 - 0 |
4 okt 11.00 |
Gislaveds IS Röd |
- |
IF Elfsborg |
0 - 1 |
4 okt 11.00 |
Brämhults IK |
- |
Holmalunds IF |
2 - 7 |
4 okt 12.00 |
Holmalunds IF |
- |
Gislaveds IS Röd |
2 - 1 |
4 okt 12.00 |
Brämhults IK |
- |
IF Elfsborg |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Elfsborg |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-0 |
7 |
9 |
2. |
Holmalunds IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-6 |
3 |
6 |
3. |
Gislaveds IS Röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
4-6 |
-2 |
1 |
4. |
Brämhults IK |
3 |
0 |
1 | 2 |
5-13 |
-8 |
1 |
Slutspel
1/16-finaler
Datum |
|
Res |
4 okt 14.00 |
IF Elfsborg |
- |
Alingsås IF, P06 |
3 - 1 |
4 okt 14.00 |
IFK Trollhättan |
- |
Lindome GIF |
4 - 1 |
4 okt 14.00 |
Rydboholms SK |
- |
Åsa IF |
1 - 0 |
4 okt 14.00 |
Lindome GIF |
- |
Sjömarkens IF |
4 - 0 |
4 okt 14.00 |
Bollebygds IF |
- |
Alingsås IF, P06 |
3 - 1 |
4 okt 14.00 |
Östers IF |
- |
Mariebo IK |
4 - 0 |
4 okt 14.00 |
Mariedals IK |
- |
Lindome GIF |
1 - 4 |
4 okt 14.00 |
IF Väster |
- |
Laholms FK |
2 - 3 |
4 okt 14.00 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Kinna IF |
0 - 1 |
4 okt 14.20 |
IFK Värnamo |
- |
Värnamo Södra FF |
1 - 0 |
4 okt 14.20 |
IF Väster |
- |
Näsets SK |
2 - 0 |
4 okt 14.20 |
IF Elfsborg |
- |
Askims IK |
5 - 0 |
4 okt 14.20 |
Östers IF |
- |
Mariebo IK |
2 - 0 |
4 okt 14.20 |
Kronängs IF |
- |
Kinna IF |
1 - 2 |
4 okt 14.20 |
Gislaveds IS Vit |
- |
Brämhults IK |
2 - 1* |
4 okt 14.20 |
Sjömarkens IF |
- |
Holmalunds IF |
0 - 2 |
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 14.40 |
IFK Värnamo |
- |
IF Väster |
0 - 3 |
4 okt 15.00 |
IF Elfsborg |
- |
IFK Trollhättan |
0 - 5 |
4 okt 15.00 |
Rydboholms SK |
- |
Lindome GIF |
0 - 3 |
4 okt 15.00 |
Bollebygds IF |
- |
Östers IF |
2 - 4 |
4 okt 15.00 |
Lindome GIF |
- |
Laholms FK |
3 - 0 |
4 okt 15.00 |
Kinna IF |
- |
IF Elfsborg |
1 - 2* |
4 okt 15.00 |
Östers IF |
- |
Kinna IF |
5 - 0 |
4 okt 15.00 |
Gislaveds IS Vit |
- |
Holmalunds IF |
1 - 2 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 15.20 |
IF Väster |
- |
IFK Trollhättan |
4 - 5* |
4 okt 15.20 |
Lindome GIF |
- |
Östers IF |
7 - 0 |
4 okt 15.20 |
Lindome GIF |
- |
IF Elfsborg |
0 - 3 |
4 okt 15.20 |
Östers IF |
- |
Holmalunds IF |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 15.40 |
IFK Trollhättan |
- |
Lindome GIF |
4 - 1 |
4 okt 16.00 |
IF Elfsborg |
- |
Östers IF |
1 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
4 okt 16.20 |
IFK Trollhättan |
- |
IF Elfsborg |
0 - 3 |
B-slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 14.40 |
Näsets SK |
- |
Bergdalens IK |
4 - 0 |
4 okt 14.40 |
Björdammens Bollklubb |
- |
Rydboholms SK |
0 - 1 |
4 okt 14.40 |
Askims IK |
- |
Södra Vings IF |
4 - 0 |
4 okt 14.40 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Bergdalens IK |
3 - 0 |
4 okt 14.40 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Sjömarkens IF |
3 - 0 |
4 okt 14.40 |
Tofta Tigers |
- |
Södra Härene IF |
1 - 1* |
4 okt 14.40 |
Lindome GIF |
- |
Brämhults IK |
1 - 3 |
4 okt 14.40 |
Bergdalens IK |
- |
Mariedals IK |
2 - 0 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 15.20 |
Näsets SK |
- |
Rydboholms SK |
1 - 0 |
4 okt 15.20 |
Askims IK |
- |
Gislaveds IS Röd |
3 - 4* |
4 okt 15.20 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Tofta Tigers |
2 - 4 |
4 okt 15.20 |
Brämhults IK |
- |
Bergdalens IK |
1 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
4 okt 15.40 |
Näsets SK |
- |
Gislaveds IS Röd |
4 - 3* |
4 okt 15.40 |
Tofta Tigers |
- |
Brämhults IK |
2 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
4 okt 16.00 |
Näsets SK |
- |
Brämhults IK |
1 - 2 |