NIBE CUPEN 2016
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
P-05
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
15 maj 09.00 |
Markaryds IF |
- |
Hästveda IF |
0 - 5 |
15 maj 09.00 |
Furulunds IK |
- |
Munka-Ljungby if Röd |
10 - 0 |
15 maj 09.45 |
Hästveda IF |
- |
Strömsnäsbruksif |
1 - 4 |
15 maj 09.45 |
Munka-Ljungby if Röd |
- |
Markaryds IF |
0 - 8 |
15 maj 11.15 |
Strömsnäsbruksif |
- |
Furulunds IK |
4 - 1 |
15 maj 11.15 |
Hästveda IF |
- |
Munka-Ljungby if Röd |
10 - 1 |
15 maj 12.00 |
Strömsnäsbruksif |
- |
Markaryds IF |
5 - 0 |
15 maj 12.45 |
Furulunds IK |
- |
Hästveda IF |
1 - 1 |
15 maj 13.30 |
Munka-Ljungby if Röd |
- |
Strömsnäsbruksif |
2 - 5 |
15 maj 13.30 |
Markaryds IF |
- |
Furulunds IK |
1 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Strömsnäsbruksif |
4 |
4 |
0 | 0 |
18-4 |
14 |
12 |
2. |
Hästveda IF |
4 |
2 |
1 | 1 |
17-6 |
11 |
7 |
3. |
Furulunds IK |
4 |
2 |
1 | 1 |
16-6 |
10 |
7 |
4. |
Markaryds IF |
4 |
1 |
0 | 3 |
9-14 |
-5 |
3 |
5. |
Munka-Ljungby if Röd |
4 |
0 |
0 | 4 |
3-33 |
-30 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
15 maj 09.00 |
Hässleholms IF grön |
- |
Rödeby AIF |
1 - 6 |
15 maj 09.00 |
IF Lödde |
- |
VMA IK |
2 - 4 |
15 maj 10.30 |
Rödeby AIF |
- |
Lyckå ff |
5 - 1 |
15 maj 10.30 |
VMA IK |
- |
Hässleholms IF grön |
8 - 1 |
15 maj 11.15 |
Lyckå ff |
- |
IF Lödde |
1 - 7 |
15 maj 11.15 |
Rödeby AIF |
- |
VMA IK |
5 - 2 |
15 maj 12.45 |
Lyckå ff |
- |
Hässleholms IF grön |
2 - 2 |
15 maj 12.45 |
IF Lödde |
- |
Rödeby AIF |
0 - 2 |
15 maj 13.30 |
VMA IK |
- |
Lyckå ff |
7 - 0 |
15 maj 14.15 |
Hässleholms IF grön |
- |
IF Lödde |
0 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rödeby AIF |
4 |
4 |
0 | 0 |
18-4 |
14 |
12 |
2. |
VMA IK |
4 |
3 |
0 | 1 |
21-8 |
13 |
9 |
3. |
IF Lödde |
4 |
2 |
0 | 2 |
14-7 |
7 |
6 |
4. |
Hässleholms IF grön |
4 |
0 |
1 | 3 |
4-21 |
-17 |
1 |
5. |
Lyckå ff |
4 |
0 |
1 | 3 |
4-21 |
-17 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
15 maj 09.00 |
Räppe Goif Gul |
- |
Ljungby IF 3 |
3 - 2 |
15 maj 09.45 |
Klippans FF |
- |
Munka-Ljungby if Blå |
15 - 0 |
15 maj 10.30 |
Ljungby IF 3 |
- |
Älmhults IF Vit |
3 - 8 |
15 maj 10.30 |
Munka-Ljungby if Blå |
- |
Räppe Goif Gul |
0 - 8 |
15 maj 12.00 |
Älmhults IF Vit |
- |
Klippans FF |
7 - 2 |
15 maj 12.00 |
Ljungby IF 3 |
- |
Munka-Ljungby if Blå |
15 - 0 |
15 maj 12.45 |
Älmhults IF Vit |
- |
Räppe Goif Gul |
2 - 2 |
15 maj 12.45 |
Klippans FF |
- |
Ljungby IF 3 |
4 - 1 |
15 maj 14.15 |
Munka-Ljungby if Blå |
- |
Älmhults IF Vit |
1 - 18 |
15 maj 14.15 |
Räppe Goif Gul |
- |
Klippans FF |
0 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Älmhults IF Vit |
4 |
3 |
1 | 0 |
35-8 |
27 |
10 |
2. |
Klippans FF |
4 |
3 |
0 | 1 |
27-8 |
19 |
9 |
3. |
Räppe Goif Gul |
4 |
2 |
1 | 1 |
13-10 |
3 |
7 |
4. |
Ljungby IF 3 |
4 |
1 |
0 | 3 |
21-15 |
6 |
3 |
5. |
Munka-Ljungby if Blå |
4 |
0 |
0 | 4 |
1-56 |
-55 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
15 maj 09.45 |
Ljungby IF 4 |
- |
Älmhults IF Blå |
1 - 2 |
15 maj 09.45 |
Kalmar FF |
- |
Markaryds IF 2 Röd |
7 - 0 |
15 maj 10.30 |
Älmhults IF Blå |
- |
IFK Värnamo Lag 1 |
0 - 4 |
15 maj 11.15 |
Markaryds IF 2 Röd |
- |
Ljungby IF 4 |
1 - 7 |
15 maj 12.00 |
IFK Värnamo Lag 1 |
- |
Kalmar FF |
3 - 1 |
15 maj 12.00 |
Älmhults IF Blå |
- |
Markaryds IF 2 Röd |
7 - 1 |
15 maj 13.30 |
IFK Värnamo Lag 1 |
- |
Ljungby IF 4 |
6 - 2 |
15 maj 13.30 |
Kalmar FF |
- |
Älmhults IF Blå |
5 - 2 |
15 maj 14.15 |
Markaryds IF 2 Röd |
- |
IFK Värnamo Lag 1 |
1 - 6 |
15 maj 14.15 |
Ljungby IF 4 |
- |
Kalmar FF |
2 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Värnamo Lag 1 |
4 |
4 |
0 | 0 |
19-4 |
15 |
12 |
2. |
Kalmar FF |
4 |
3 |
0 | 1 |
18-7 |
11 |
9 |
3. |
Älmhults IF Blå |
4 |
2 |
0 | 2 |
11-11 |
0 |
6 |
4. |
Ljungby IF 4 |
4 |
1 |
0 | 3 |
12-14 |
-2 |
3 |
5. |
Markaryds IF 2 Röd |
4 |
0 |
0 | 4 |
3-27 |
-24 |
0 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
15 maj 15.15 |
Strömsnäsbruksif |
- |
Rödeby AIF |
0 - 6 |
15 maj 15.15 |
Älmhults IF Vit |
- |
IFK Värnamo Lag 1 |
3 - 4 |
7-8 plats
5-6 plats
3-4 plats
Final
Datum |
|
Res |
15 maj 16.15 |
Rödeby AIF |
- |
IFK Värnamo Lag 1 |
6 - 0 |