DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Under 12s (2005)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
St. Kevins Boys |
- |
AC Celtic |
1 - 1 |
5 aug 10.00 |
Cabinteely Boys FC 1 |
- |
Phoenix FC |
1 - 1 |
5 aug 11.00 |
St. Kevins Boys |
- |
Cabinteely Boys FC 1 |
3 - 0 |
5 aug 11.00 |
AC Celtic |
- |
Phoenix FC |
2 - 2 |
5 aug 12.00 |
Phoenix FC |
- |
St. Kevins Boys |
0 - 3 |
5 aug 12.00 |
AC Celtic |
- |
Cabinteely Boys FC 1 |
0 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Cabinteely Boys FC 1 |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-4 |
-2 |
4 |
3. |
AC Celtic |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-4 |
-1 |
2 |
4. |
Phoenix FC |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-6 |
-3 |
2 |
Group B
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Shamrock Rovers |
- |
St. Josephs Boys |
0 - 0 |
5 aug 10.00 |
Hartstown/Huntstown |
- |
Young Lions |
0 - 0 |
5 aug 11.00 |
Shamrock Rovers |
- |
Hartstown/Huntstown |
3 - 0 |
5 aug 11.00 |
St. Josephs Boys |
- |
Young Lions |
2 - 0 |
5 aug 12.00 |
Young Lions |
- |
Shamrock Rovers |
0 - 11 |
5 aug 12.00 |
St. Josephs Boys |
- |
Hartstown/Huntstown |
4 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers |
3 |
2 |
1 | 0 |
14-0 |
14 |
7 |
2. |
St. Josephs Boys |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-0 |
6 |
7 |
3. |
Hartstown/Huntstown |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
4. |
Young Lions |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-13 |
-13 |
1 |
Group C
Date |
|
Res |
5 aug 10.30 |
Cherry Orchard |
- |
Newbridge Town |
0 - 0 |
5 aug 10.30 |
Marks Celtic |
- |
East Meath |
0 - 3 |
5 aug 11.30 |
Cherry Orchard |
- |
Marks Celtic |
3 - 0 |
5 aug 11.30 |
Newbridge Town |
- |
East Meath |
1 - 1 |
5 aug 12.30 |
East Meath |
- |
Cherry Orchard |
0 - 0 |
5 aug 12.30 |
Newbridge Town |
- |
Marks Celtic |
6 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Newbridge Town |
3 |
1 |
2 | 0 |
7-1 |
6 |
5 |
2. |
East Meath |
3 |
1 |
2 | 0 |
4-1 |
3 |
5 |
3. |
Cherry Orchard |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-0 |
3 |
5 |
4. |
Marks Celtic |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-12 |
-12 |
0 |
Playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 aug 13.15 |
Newbridge Town |
- |
St. Josephs Boys |
3 - 1 |
5 aug 13.15 |
Shamrock Rovers |
- |
Cherry Orchard |
0 - 3 |
5 aug 13.15 |
Cabinteely Boys FC 1 |
- |
AC Celtic |
2 - 0 |
5 aug 13.15 |
St. Kevins Boys |
- |
East Meath |
2 - 0 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 aug 14.15 |
Newbridge Town |
- |
Cherry Orchard |
0 - 1 |
5 aug 14.15 |
Cabinteely Boys FC 1 |
- |
St. Kevins Boys |
0 - 1 |
Final
Date |
|
Res |
5 aug 15.15 |
Cherry Orchard |
- |
St. Kevins Boys |
4 - 0 |
B-playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 aug 13.45 |
Young Lions |
- |
Hartstown/Huntstown |
3 - 0 |
5 aug 13.45 |
Phoenix FC |
- |
Marks Celtic |
3 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
5 aug 15.15 |
Young Lions |
- |
Phoenix FC |
3 - 4* |