DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Under 13s (2004)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
7 aug 10.00 |
Shamrock Rovers |
- |
St. Josephs Boys |
3 - 0 |
7 aug 10.00 |
Rathcoole Boys |
- |
Kingscourt Harps |
2 - 1 |
7 aug 11.40 |
Shamrock Rovers |
- |
Rathcoole Boys |
1 - 0 |
7 aug 11.40 |
St. Josephs Boys |
- |
Kingscourt Harps |
2 - 0 |
7 aug 13.20 |
Kingscourt Harps |
- |
Shamrock Rovers |
0 - 3 |
7 aug 13.20 |
St. Josephs Boys |
- |
Rathcoole Boys |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-0 |
7 |
9 |
2. |
Rathcoole Boys |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-3 |
0 |
4 |
3. |
St. Josephs Boys |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-4 |
-1 |
4 |
4. |
Kingscourt Harps |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-7 |
-6 |
0 |
Group B
Date |
|
Res |
7 aug 10.00 |
St. Kevins Boys |
- |
Athenry FC |
6 - 0 |
7 aug 10.00 |
St. John Bosco |
- |
Moone Celtic |
3 - 0 |
7 aug 11.40 |
St. Kevins Boys |
- |
St. John Bosco |
4 - 1 |
7 aug 11.40 |
Athenry FC |
- |
Moone Celtic |
1 - 0 |
7 aug 13.20 |
Moone Celtic |
- |
St. Kevins Boys |
0 - 8 |
7 aug 13.20 |
Athenry FC |
- |
St. John Bosco |
2 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys |
3 |
3 |
0 | 0 |
18-1 |
17 |
9 |
2. |
Athenry FC |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-7 |
-4 |
6 |
3. |
St. John Bosco |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-6 |
-1 |
3 |
4. |
Moone Celtic |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-12 |
-12 |
0 |
Group C
Date |
|
Res |
7 aug 10.00 |
Crumlin United |
- |
Lough Derg |
3 - 0 |
7 aug 10.50 |
St. Francis Boys |
- |
Mullingar Athletic |
1 - 1 |
7 aug 11.40 |
Crumlin United |
- |
St. Francis Boys |
2 - 2 |
7 aug 12.30 |
Lough Derg |
- |
Mullingar Athletic |
0 - 7 |
7 aug 13.20 |
Mullingar Athletic |
- |
Crumlin United |
1 - 5 |
7 aug 14.10 |
Lough Derg |
- |
St. Francis Boys |
0 - 6 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Crumlin United |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-3 |
7 |
7 |
2. |
St. Francis Boys |
3 |
1 |
2 | 0 |
9-3 |
6 |
5 |
3. |
Mullingar Athletic |
3 |
1 |
1 | 1 |
9-6 |
3 |
4 |
4. |
Lough Derg |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-16 |
-16 |
0 |
Playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
7 aug 15.00 |
Shamrock Rovers |
- |
Mullingar Athletic |
6 - 1 |
7 aug 15.00 |
St. Kevins Boys |
- |
St. Josephs Boys |
2 - 0 |
7 aug 15.00 |
Crumlin United |
- |
Rathcoole Boys |
5 - 3 |
7 aug 15.00 |
Athenry FC |
- |
St. Francis Boys |
0 - 3 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
7 aug 17.00 |
Shamrock Rovers |
- |
St. Kevins Boys |
4 - 2* |
7 aug 17.00 |
Crumlin United |
- |
St. Francis Boys |
3 - 1 |
Final
Date |
|
Res |
7 aug 18.15 |
Shamrock Rovers |
- |
Crumlin United |
0 - 3 |
B-playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
7 aug 17.00 |
Kingscourt Harps |
- |
St. John Bosco |
0 - 4 |
7 aug 17.00 |
Moone Celtic |
- |
Lough Derg |
1 - 4* |
Final
Date |
|
Res |
7 aug 18.15 |
St. John Bosco |
- |
Lough Derg |
4 - 0 |