Frida Bandycup Vänersborg 2017

Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.

Slutspel
Flickor 10 Stabæk Bandy F10
Flickor 12 Villa/LAIK F06 F12
Flickor 13 Surte/Kareby F13

Flickor 10

Gruppspel

Grupp A
Datum   Res
11 nov 08.00  IFK Vänersborg F10 - Hammarby IF F10 2 - 0
11 nov 09.00  Stabæk Bandy F10 - Surte/Kareby F10 4 - 1
11 nov 10.30  IFK Vänersborg F10 - Villa/LAIK F10 3 - 1
11 nov 11.30  Hammarby IF F10 - Stabæk Bandy F10 1 - 3
11 nov 13.00  Surte/Kareby F10 - Villa/LAIK F10 2 - 3
11 nov 14.00  IFK Vänersborg F10 - Stabæk Bandy F10 2 - 2
11 nov 15.30  Hammarby IF F10 - Surte/Kareby F10 7 - 0
11 nov 16.30  Stabæk Bandy F10 - Villa/LAIK F10 3 - 1
11 nov 18.00  IFK Vänersborg F10 - Surte/Kareby F10 5 - 1
11 nov 19.00  Hammarby IF F10 - Villa/LAIK F10 6 - 0
    S V O F +  -   P
1. IFK Vänersborg F10 4 3 1 0 12-4 8 7
2. Stabæk Bandy F10 4 3 1 0 12-5 7 7
3. Hammarby IF F10 4 2 0 2 14-5 9 4
4. Villa/LAIK F10 4 1 0 3 5-14 -9 2
5. Surte/Kareby F10 4 0 0 4 4-19 -15 0
Grupp B
Datum   Res
11 nov 08.30  Gripen F10 - Västerås SK Lag vit F10 2 - 1
11 nov 09.30  Uppsala BOIS F10 - SK Höjden Höjden F10 4 - 0
11 nov 11.00  Gripen F10 - Västerstrands AIK F10 5 - 1
11 nov 12.00  Västerås SK Lag vit F10 - Uppsala BOIS F10 3 - 4
11 nov 13.30  SK Höjden Höjden F10 - Västerstrands AIK F10 1 - 4
11 nov 14.30  Gripen F10 - Uppsala BOIS F10 4 - 0
11 nov 16.00  Västerås SK Lag vit F10 - SK Höjden Höjden F10 4 - 2
11 nov 17.00  Uppsala BOIS F10 - Västerstrands AIK F10 1 - 3
11 nov 18.30  Gripen F10 - SK Höjden Höjden F10 4 - 0
11 nov 19.30  Västerås SK Lag vit F10 - Västerstrands AIK F10 0 - 6
    S V O F +  -   P
1. Gripen F10 4 4 0 0 15-2 13 8
2. Västerstrands AIK F10 4 3 0 1 14-7 7 6
3. Uppsala BOIS F10 4 2 0 2 9-10 -1 4
4. Västerås SK Lag vit F10 4 1 0 3 8-14 -6 2
5. SK Höjden Höjden F10 4 0 0 4 3-16 -13 0

 

Slutspel

Kvartsfinaler
Datum   Res
12 nov 07.30  Hammarby IF F10 - Västerås SK Lag vit F10 3 - 1
12 nov 08.00  Villa/LAIK F10 - Uppsala BOIS F10 1 - 1*
12 nov 08.30  IFK Vänersborg F10 - Västerstrands AIK F10 4 - 0
12 nov 09.00  Stabæk Bandy F10 - Gripen F10 3 - 0
9-10 plats
Datum   Res
12 nov 10.00  Surte/Kareby F10 - SK Höjden Höjden F10 5 - 0
7-8 plats
Datum   Res
12 nov 10.30  Västerås SK Lag vit F10 - Villa/LAIK F10 4 - 6
5-6 plats
Datum   Res
12 nov 11.00  Hammarby IF F10 - Uppsala BOIS F10 4 - 0
3-4 plats
Datum   Res
12 nov 11.30  Västerstrands AIK F10 - Gripen F10 1 - 0
Final
Datum   Res
12 nov 12.00  IFK Vänersborg F10 - Stabæk Bandy F10 0 - 1

 

Sponsorer