Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Slutspel | B-slutspel | |
---|---|---|
F-12 (7-manna) | Bangkok MC | Nidelv IL |
F-13 | Inderøy IL | Kil/Hemne IL |
F-14 | Bangkok MC | Vinne IL |
F-15 | Verdal IL | Orkla/Skaun |
F-16 | Verdal IL | IFK Öst/ K/D |
P-12 (7-manna) | Bangkok MC | Kolstad Fotball |
P-13 | MSSF | Lånke IL |
P-14 | Cruz Azul Intercups | Ope IF |
P-15 | Verdal IL | Inderøy IL |
P-16 | Kattem IL | IFK Östersund |
U-klass Div 1 | Rosenborg BK | |
U-klass Div 2 | Rånäs 4 H |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 15.00 | Buvik/Skaun | - | Lierne IL | 2 - 2 |
2 jul 16.00 | Flatås IL | - | Frösö IF | 2 - 3 |
3 jul 08.00 | Frösö IF | - | Buvik/Skaun | 2 - 2 |
3 jul 09.00 | Lierne IL | - | Flatås IL | 2 - 1 |
4 jul 14.00 | Frösö IF | - | Lierne IL | 2 - 1 |
4 jul 14.00 | Buvik/Skaun | - | Flatås IL | 1 - 2 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Frösö IF | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-5 | 2 | 7 |
2. | Lierne IL | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-5 | 0 | 4 |
3. | Flatås IL | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-6 | -1 | 3 |
4. | Buvik/Skaun | 3 | 0 | 2 | 1 | 5-6 | -1 | 2 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 09.00 | Verdal IL | - | Charlottenlund SK | 0 - 5 |
2 jul 10.00 | Selbu BK | - | Stjørdals/Blink IL | 0 - 5 |
2 jul 19.00 | Charlottenlund SK | - | Iskmo-Jungsund BK | 0 - 7 |
3 jul 10.00 | Stjørdals/Blink IL | - | Verdal IL | 6 - 0 |
3 jul 16.00 | Iskmo-Jungsund BK | - | Selbu BK | 4 - 1 |
3 jul 17.00 | Charlottenlund SK | - | Stjørdals/Blink IL | 1 - 3 |
4 jul 08.00 | Verdal IL | - | Selbu BK | 3 - 2 |
4 jul 09.00 | Stjørdals/Blink IL | - | Iskmo-Jungsund BK | 3 - 2 |
4 jul 17.00 | Selbu BK | - | Charlottenlund SK | 1 - 3 |
4 jul 17.00 | Iskmo-Jungsund BK | - | Verdal IL | 0 - 1 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stjørdals/Blink IL | 4 | 4 | 0 | 0 | 17-3 | 14 | 12 |
2. | Iskmo-Jungsund BK | 4 | 2 | 0 | 2 | 13-5 | 8 | 6 |
3. | Charlottenlund SK | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-11 | -2 | 6 |
4. | Verdal IL | 4 | 2 | 0 | 2 | 4-13 | -9 | 6 |
5. | Selbu BK | 4 | 0 | 0 | 4 | 4-15 | -11 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 13.00 | Östersunds FK-U | - | Neset FK | 2 - 0 |
2 jul 14.00 | Rissa IL | - | National SK | 4 - 1 |
3 jul 12.00 | National SK | - | Östersunds FK-U | 5 - 1 |
3 jul 13.00 | Neset FK | - | Rissa IL | 1 - 5 |
4 jul 10.00 | National SK | - | Neset FK | 5 - 2 |
4 jul 10.00 | Östersunds FK-U | - | Rissa IL | 4 - 1 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | National SK | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-7 | 4 | 6 |
2. | Rissa IL | 3 | 2 | 0 | 1 | 10-6 | 4 | 6 |
3. | Östersunds FK-U | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-6 | 1 | 6 |
4. | Neset FK | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-12 | -9 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 08.00 | Orkla FK | - | IFK Östersund | 6 - 0 |
2 jul 09.00 | Verdal IL | - | Tiller IL | 7 - 0 |
3 jul 18.00 | Tiller IL | - | Orkla FK | 2 - 3 |
3 jul 19.00 | IFK Östersund | - | Verdal IL | 0 - 7 |
4 jul 13.00 | Tiller IL | - | IFK Östersund | 3 - 0 |
4 jul 13.00 | Orkla FK | - | Verdal IL | 0 - 3 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Verdal IL | 3 | 3 | 0 | 0 | 17-0 | 17 | 9 |
2. | Orkla FK | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 4 | 6 |
3. | Tiller IL | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-10 | -5 | 3 |
4. | IFK Östersund | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-16 | -16 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 10.00 | Aasguten IL | - | Orkanger IF | 0 - 15 |
2 jul 11.00 | MSSF | - | Nidelv IL | 10 - 0 |
2 jul 15.00 | Orkanger IF | - | Stiklestad IL | 1 - 1 |
3 jul 10.00 | Nidelv IL | - | Aasguten IL | 3 - 2 |
3 jul 14.00 | Stiklestad IL | - | MSSF | 1 - 9 |
3 jul 15.00 | Orkanger IF | - | Nidelv IL | 11 - 0 |
4 jul 13.00 | Aasguten IL | - | MSSF | 0 - 14 |
4 jul 13.00 | Nidelv IL | - | Stiklestad IL | 1 - 3 |
4 jul 20.00 | MSSF | - | Orkanger IF | 6 - 0 |
4 jul 20.00 | Stiklestad IL | - | Aasguten IL | 5 - 2 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MSSF | 4 | 4 | 0 | 0 | 39-1 | 38 | 12 |
2. | Orkanger IF | 4 | 2 | 1 | 1 | 27-7 | 20 | 7 |
3. | Stiklestad IL | 4 | 2 | 1 | 1 | 10-13 | -3 | 7 |
4. | Nidelv IL | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-26 | -22 | 3 |
5. | Aasguten IL | 4 | 0 | 0 | 4 | 4-37 | -33 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 16.00 | Stjørdals/Blink IL | - | Sjetne IL | 4 - 1 |
2 jul 17.00 | Krokom/Dvärsätt IF | - | Røra/Mosvik | 5 - 0 |
3 jul 14.00 | Røra/Mosvik | - | Stjørdals/Blink IL | 2 - 2 |
3 jul 15.00 | Sjetne IL | - | Krokom/Dvärsätt IF | 0 - 2 |
4 jul 18.00 | Røra/Mosvik | - | Sjetne IL | 2 - 2 |
4 jul 18.00 | Stjørdals/Blink IL | - | Krokom/Dvärsätt IF | 1 - 0 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stjørdals/Blink IL | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-3 | 4 | 7 |
2. | Krokom/Dvärsätt IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-1 | 6 | 6 |
3. | Røra/Mosvik | 3 | 0 | 2 | 1 | 4-9 | -5 | 2 |
4. | Sjetne IL | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-8 | -5 | 1 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 16.00 | Lånke IL | - | Nessegutten SK | 2 - 2 |
2 jul 17.00 | MSSF | - | KIL/Hemne | 4 - 0 |
3 jul 13.00 | KIL/Hemne | - | Lånke IL | 1 - 2 |
3 jul 14.00 | Nessegutten SK | - | MSSF | 0 - 3 |
4 jul 09.00 | KIL/Hemne | - | Nessegutten SK | 0 - 5 |
4 jul 09.00 | Lånke IL | - | MSSF | 1 - 2 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MSSF | 3 | 3 | 0 | 0 | 9-1 | 8 | 9 |
2. | Nessegutten SK | 3 | 1 | 1 | 1 | 7-5 | 2 | 4 |
3. | Lånke IL | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-5 | 0 | 4 |
4. | KIL/Hemne | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-11 | -10 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 11.00 | Hommelvik IL | - | Kolstad Fotball | 4 - 6 |
2 jul 14.00 | Fram IL | - | Meldal FK | 2 - 1 |
2 jul 17.00 | La Academia | - | Hommelvik IL | 8 - 1 |
3 jul 11.00 | Kolstad Fotball | - | Fram IL | 10 - 0 |
3 jul 12.00 | Meldal FK | - | La Academia | 1 - 6 |
3 jul 16.00 | Hommelvik IL | - | Fram IL | 9 - 1 |
4 jul 08.00 | La Academia | - | Kolstad Fotball | 0 - 1 |
4 jul 09.00 | Meldal FK | - | Hommelvik IL | 3 - 3 |
4 jul 16.00 | Fram IL | - | La Academia | 0 - 2 |
4 jul 16.00 | Kolstad Fotball | - | Meldal FK | 3 - 1 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kolstad Fotball | 4 | 4 | 0 | 0 | 20-5 | 15 | 12 |
2. | La Academia | 4 | 3 | 0 | 1 | 16-3 | 13 | 9 |
3. | Hommelvik IL | 4 | 1 | 1 | 2 | 17-18 | -1 | 4 |
4. | Fram IL | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-22 | -19 | 3 |
5. | Meldal FK | 4 | 0 | 1 | 3 | 6-14 | -8 | 1 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 13.00 | Malvik IL | - | Egge IL | 1 - 5 |
2 jul 14.00 | Inderøy IL | - | Skogn IL | 2 - 0 |
2 jul 18.00 | Tyresö FF | - | Malvik IL | 8 - 3 |
3 jul 08.00 | Egge IL | - | Inderøy IL | 7 - 1 |
3 jul 13.00 | Tyresö FF | - | Skogn IL | 15 - 0 |
3 jul 14.00 | Malvik IL | - | Inderøy IL | 3 - 1 |
4 jul 13.00 | Egge IL | - | Tyresö FF | 2 - 0 |
4 jul 14.00 | Skogn IL | - | Malvik IL | 0 - 7 |
4 jul 20.00 | Inderøy IL | - | Tyresö FF | 1 - 10 |
4 jul 20.00 | Skogn IL | - | Egge IL | 1 - 7 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egge IL | 4 | 4 | 0 | 0 | 21-3 | 18 | 12 |
2. | Tyresö FF | 4 | 3 | 0 | 1 | 33-6 | 27 | 9 |
3. | Malvik IL | 4 | 2 | 0 | 2 | 14-14 | 0 | 6 |
4. | Inderøy IL | 4 | 1 | 0 | 3 | 5-20 | -15 | 3 |
5. | Skogn IL | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-31 | -30 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 18.00 | Vinne IL | - | Ope IF | 0 - 2 |
2 jul 19.00 | Malvik IL | - | Trygg/Lade SK | 3 - 0 |
3 jul 16.00 | Trygg/Lade SK | - | Vinne IL | 1 - 1 |
3 jul 17.00 | Ope IF | - | Malvik IL | 0 - 2 |
4 jul 18.00 | Trygg/Lade SK | - | Ope IF | 0 - 0 |
4 jul 18.00 | Vinne IL | - | Malvik IL | 0 - 3 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Malvik IL | 3 | 3 | 0 | 0 | 8-0 | 8 | 9 |
2. | Ope IF | 3 | 1 | 1 | 1 | 2-2 | 0 | 4 |
3. | Trygg/Lade SK | 3 | 0 | 2 | 1 | 1-4 | -3 | 2 |
4. | Vinne IL | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-6 | -5 | 1 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
2 jul 18.00 | Hitra FK | - | Sjetne IL | 1 - 3 |
2 jul 19.00 | Steinkjer FK | - | Sverre IL | 5 - 2 |
3 jul 16.00 | Sverre IL | - | Hitra FK | 6 - 0 |
3 jul 17.00 | Sjetne IL | - | Steinkjer FK | 0 - 6 |
4 jul 19.00 | Sverre IL | - | Sjetne IL | 4 - 3 |
4 jul 19.00 | Hitra FK | - | Steinkjer FK | 0 - 6 |
S | V | O | F | + - | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Steinkjer FK | 3 | 3 | 0 | 0 | 17-2 | 15 | 9 |
2. | Sverre IL | 3 | 2 | 0 | 1 | 12-8 | 4 | 6 |
3. | Sjetne IL | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-11 | -5 | 3 |
4. | Hitra FK | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-15 | -14 | 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 08.00 | Frösö IF | - | Rissa IL | 4 - 0 |
5 jul 08.00 | Lierne IL | - | Iskmo-Jungsund BK | 0 - 2 |
5 jul 08.00 | Orkla FK | - | Orkanger IF | 2 - 3 |
5 jul 08.00 | Krokom/Dvärsätt IF | - | Nessegutten SK | 3 - 4 |
5 jul 08.00 | La Academia | - | Tyresö FF | 0 - 1 |
5 jul 08.00 | Ope IF | - | Sverre IL | 4 - 3* |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 11.10 | National SK | - | Verdal IL | 0 - 4 |
5 jul 12.20 | Stjørdals/Blink IL | - | MSSF | 0 - 2 |
5 jul 12.20 | Stjørdals/Blink IL | - | Frösö IF | 3 - 2* |
5 jul 13.20 | MSSF | - | Iskmo-Jungsund BK | 3 - 0 |
5 jul 13.20 | Kolstad Fotball | - | Orkanger IF | 8 - 3 |
5 jul 13.20 | Egge IL | - | Ope IF | 3 - 0 |
5 jul 13.20 | Malvik IL | - | Tyresö FF | 2 - 4 |
5 jul 13.20 | Steinkjer FK | - | Nessegutten SK | 1 - 2 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 17.40 | Verdal IL | - | MSSF | 0 - 4 |
5 jul 17.40 | MSSF | - | Stjørdals/Blink IL | 2 - 1 |
5 jul 18.50 | Kolstad Fotball | - | Egge IL | 0 - 4 |
5 jul 18.50 | Tyresö FF | - | Nessegutten SK | 5 - 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
6 jul 08.00 | MSSF | - | Tyresö FF | 6 - 0 |
6 jul 08.00 | MSSF | - | Egge IL | 2 - 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
6 jul 12.30 | MSSF | - | MSSF | 4 - 0 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 08.00 | Flatås IL | - | Meldal FK | 3 - 1 |
5 jul 08.00 | Buvik/Skaun | - | Verdal IL | 6 - 5* |
5 jul 08.00 | Östersunds FK-U | - | Selbu BK | 4 - 1 |
5 jul 08.00 | Neset FK | - | IFK Östersund | 0 - 1 |
5 jul 08.00 | Tiller IL | - | Aasguten IL | 6 - 1 |
5 jul 08.00 | Nidelv IL | - | Sjetne IL | 1 - 2 |
5 jul 08.00 | KIL/Hemne | - | Fram IL | 5 - 0 |
5 jul 08.00 | Hommelvik IL | - | Skogn IL | 3 - 0 |
5 jul 08.50 | Inderøy IL | - | Hitra FK | 3 - 1 |
5 jul 08.50 | Sjetne IL | - | Vinne IL | 3 - 1 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 12.30 | Flatås IL | - | Östersunds FK-U | 3 - 2 |
5 jul 12.30 | Charlottenlund SK | - | IFK Östersund | 4 - 0 |
5 jul 13.30 | Stiklestad IL | - | Buvik/Skaun | 1 - 4 |
5 jul 13.30 | Røra/Mosvik | - | Tiller IL | 4 - 1 |
5 jul 14.20 | Lånke IL | - | Sjetne IL | 3 - 2 |
5 jul 14.20 | Malvik IL | - | KIL/Hemne | 4 - 0 |
5 jul 14.20 | Hommelvik IL | - | Sjetne IL | 2 - 1 |
5 jul 15.20 | Trygg/Lade SK | - | Inderøy IL | 0 - 6 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
5 jul 18.50 | Flatås IL | - | Røra/Mosvik | 1 - 0 |
5 jul 19.50 | Charlottenlund SK | - | Buvik/Skaun | 3 - 1 |
5 jul 19.50 | Lånke IL | - | Hommelvik IL | 2 - 0 |
5 jul 19.50 | Malvik IL | - | Inderøy IL | 2 - 3 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
6 jul 08.00 | Flatås IL | - | Inderøy IL | 2 - 4 |
6 jul 08.00 | Charlottenlund SK | - | Lånke IL | 1 - 2 |
Datum | Res | |||
---|---|---|---|---|
6 jul 12.45 | Inderøy IL | - | Lånke IL | 1 - 7 |