Cup Halmstad 2023
Click on the classnames to see the results of the class.
|
Playoffs |
B-playoffs |
F10, födda 2013 |
|
|
F11, födda 2012 |
|
|
F12, födda 2011 |
|
|
F13, födda 2010 |
BK Astrio |
Öjersjö IF Blå |
F14, födda 2009 |
IFK Värnamo |
Halmstads BK |
F8/9, födda 2014-2015 |
|
|
P10, födda 2013 |
|
|
P11, födda 2012 |
|
|
P12, födda 2011 |
|
|
P13, födda 2010 |
BK Astrio Blå |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
P14, födda 2009 |
Eslövs Bk |
Tölö IF |
P15, födda 2008 |
Lunds BK Gul |
Skrea IF |
P6/7, födda 2016 |
|
|
P8, födda 2015 |
|
|
P9, födda 2014 |
|
|
P12, födda 2011
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
19 may 08.30 |
Mölnlycke IS-Ungdom Vit |
- |
Slottsskogen/Godhem 97 Vit |
|
19 may 08.30 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
Dalen Krokslätt FF Gul |
|
19 may 09.50 |
Slottsskogen/Godhem 97 Vit |
- |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
|
19 may 09.50 |
Dalen Krokslätt FF Gul |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Vit |
|
19 may 11.10 |
Dalen Krokslätt FF Gul |
- |
Slottsskogen/Godhem 97 Vit |
|
19 may 11.10 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Vit |
|
Group B
Date |
|
Res |
19 may 08.30 |
BK Astrio Svart |
- |
Mölnlycke IF Svart |
|
19 may 08.30 |
Asarum IF/FK Vit |
- |
IFK Valla Vit |
|
19 may 09.50 |
Mölnlycke IF Svart |
- |
Asarum IF/FK Vit |
|
19 may 09.50 |
IFK Valla Vit |
- |
BK Astrio Svart |
|
19 may 11.50 |
IFK Valla Vit |
- |
Mölnlycke IF Svart |
|
19 may 11.50 |
BK Astrio Svart |
- |
Asarum IF/FK Vit |
|
Group C
Date |
|
Res |
19 may 08.30 |
BK Astrio Gul |
- |
Asarum IF/Fk Blå |
|
19 may 08.30 |
Smålandsstenar GoIF Vit |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart/Vit |
|
19 may 09.50 |
Asarum IF/Fk Blå |
- |
Smålandsstenar GoIF Vit |
|
19 may 09.50 |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart/Vit |
- |
BK Astrio Gul |
|
19 may 11.50 |
Smålandsstenar GoIF Vit |
- |
BK Astrio Gul |
|
19 may 11.50 |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart/Vit |
- |
Asarum IF/Fk Blå |
|
Group D
Date |
|
Res |
19 may 08.30 |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
- |
IF Centern Vit |
|
19 may 09.10 |
Dalen Krokslätt FF Blå |
- |
Mölnlycke IF Blå |
|
19 may 10.30 |
Dalen Krokslätt FF Blå |
- |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
|
19 may 10.30 |
IF Centern Vit |
- |
Mölnlycke IF Blå |
|
19 may 12.30 |
Mölnlycke IF Blå |
- |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
|
19 may 12.30 |
Dalen Krokslätt FF Blå |
- |
IF Centern Vit |
|
Group E
Date |
|
Res |
19 may 09.10 |
IF Centern Blå |
- |
Åsa IF Svart |
|
19 may 09.10 |
Mölnlycke IF Gul |
- |
IFK Valla Röd |
|
19 may 10.30 |
Mölnlycke IF Gul |
- |
Åsa IF Svart |
|
19 may 10.30 |
IFK Valla Röd |
- |
IF Centern Blå |
|
19 may 12.30 |
IF Centern Blå |
- |
Mölnlycke IF Gul |
|
19 may 13.10 |
Åsa IF Svart |
- |
IFK Valla Röd |
|
Group F
Date |
|
Res |
19 may 09.10 |
Alets IK |
- |
Snöstorp Nyhem FF Svart |
|
19 may 09.10 |
Slottsskogen/Godhem 97 Röd |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart |
|
19 may 11.10 |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart |
- |
Snöstorp Nyhem FF Svart |
|
19 may 11.10 |
Slottsskogen/Godhem 97 Röd |
- |
Alets IK |
|
19 may 13.10 |
Snöstorp Nyhem FF Svart |
- |
Slottsskogen/Godhem 97 Röd |
|
19 may 13.10 |
Alets IK |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart |
|
Extra games
Extra group
Date |
|
Res |
19 may 13.50 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
BK Astrio Svart |
|
19 may 13.50 |
Mölnlycke IS-Ungdom Vit |
- |
Mölnlycke IF Svart |
|
19 may 13.50 |
Dalen Krokslätt FF Gul |
- |
Asarum IF/FK Vit |
|
19 may 14.30 |
Slottsskogen/Godhem 97 Vit |
- |
IFK Valla Vit |
|
19 may 14.30 |
BK Astrio Gul |
- |
Dalen Krokslätt FF Blå |
|
19 may 14.30 |
Asarum IF/Fk Blå |
- |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
|
19 may 15.10 |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart/Vit |
- |
IF Centern Vit |
|
19 may 15.10 |
Smålandsstenar GoIF Vit |
- |
Mölnlycke IF Blå |
|
19 may 15.10 |
Mölnlycke IF Gul |
- |
Mölnlycke IS-Ungdom Svart |
|
19 may 15.50 |
Åsa IF Svart |
- |
Snöstorp Nyhem FF Svart |
|
19 may 15.50 |
IFK Valla Röd |
- |
Slottsskogen/Godhem 97 Röd |
|
19 may 15.50 |
IF Centern Blå |
- |
Alets IK |
|