Cup Halmstad 2023
Click on the classnames to see the results of the class.
|
Playoffs |
B-playoffs |
F10, födda 2013 |
|
|
F11, födda 2012 |
|
|
F12, födda 2011 |
|
|
F13, födda 2010 |
BK Astrio |
Öjersjö IF Blå |
F14, födda 2009 |
IFK Värnamo |
Halmstads BK |
F8/9, födda 2014-2015 |
|
|
P10, födda 2013 |
|
|
P11, födda 2012 |
|
|
P12, födda 2011 |
|
|
P13, födda 2010 |
BK Astrio Blå |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
P14, födda 2009 |
Eslövs Bk |
Tölö IF |
P15, födda 2008 |
Lunds BK Gul |
Skrea IF |
P6/7, födda 2016 |
|
|
P8, födda 2015 |
|
|
P9, födda 2014 |
|
|
P13, födda 2010
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
20 may 08.30 |
BK Astrio Blå |
- |
Ljungby IF Blå |
3 - 0 |
20 may 08.30 |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
- |
Hjärnarps GIF |
2 - 1 |
20 may 10.10 |
BK Astrio Blå |
- |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
4 - 0 |
20 may 10.10 |
Ljungby IF Blå |
- |
Hjärnarps GIF |
2 - 2 |
20 may 11.50 |
Hjärnarps GIF |
- |
BK Astrio Blå |
0 - 4 |
20 may 11.50 |
Ljungby IF Blå |
- |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
2 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
BK Astrio Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
11-0 |
11 |
9 |
2. |
Ljungby IF Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-5 |
-1 |
4 |
3. |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
4. |
Hjärnarps GIF |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-8 |
-5 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
20 may 08.30 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
Ljungby IF Vit |
0 - 1 |
20 may 08.30 |
Oskarström is |
- |
Janstorps AIF |
0 - 3 |
20 may 10.10 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
Oskarström is |
1 - 1 |
20 may 10.10 |
Ljungby IF Vit |
- |
Janstorps AIF |
1 - 0 |
20 may 11.50 |
Janstorps AIF |
- |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
3 - 1 |
20 may 11.50 |
Ljungby IF Vit |
- |
Oskarström is |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Ljungby IF Vit |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
2. |
Janstorps AIF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-2 |
4 |
6 |
3. |
Oskarström is |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-5 |
-3 |
2 |
4. |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-5 |
-3 |
1 |
Group C
Date |
|
Res |
20 may 08.30 |
Ramlösa Södra Vit |
- |
Halmstad BK Vit |
4 - 0 |
20 may 08.30 |
Mölnlycke IS Ungdom Svart |
- |
BK Astrio Gul |
2 - 0 |
20 may 10.10 |
Ramlösa Södra Vit |
- |
Mölnlycke IS Ungdom Svart |
2 - 0 |
20 may 10.10 |
Halmstad BK Vit |
- |
BK Astrio Gul |
3 - 5 |
20 may 11.50 |
BK Astrio Gul |
- |
Ramlösa Södra Vit |
4 - 6 |
20 may 11.50 |
Halmstad BK Vit |
- |
Mölnlycke IS Ungdom Svart |
0 - 9 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Ramlösa Södra Vit |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-4 |
8 |
9 |
2. |
Mölnlycke IS Ungdom Svart |
3 |
2 |
0 | 1 |
11-2 |
9 |
6 |
3. |
BK Astrio Gul |
3 |
1 |
0 | 2 |
9-11 |
-2 |
3 |
4. |
Halmstad BK Vit |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-18 |
-15 |
0 |
Group D
Date |
|
Res |
20 may 09.20 |
IF Leikin |
- |
Kode IF |
2 - 0 |
20 may 09.20 |
IFK Fjärås Vit |
- |
Halmstad BK Svart |
0 - 2 |
20 may 11.00 |
IF Leikin |
- |
IFK Fjärås Vit |
2 - 3 |
20 may 11.00 |
Kode IF |
- |
Halmstad BK Svart |
0 - 2 |
20 may 12.40 |
Halmstad BK Svart |
- |
IF Leikin |
0 - 2 |
20 may 12.40 |
Kode IF |
- |
IFK Fjärås Vit |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
IF Leikin |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
2. |
Halmstad BK Svart |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-2 |
2 |
6 |
3. |
IFK Fjärås Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-5 |
-1 |
4 |
4. |
Kode IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-5 |
-4 |
1 |
Group E
Date |
|
Res |
20 may 09.20 |
BK Astrio Svart |
- |
Värnamo Södra |
2 - 0 |
20 may 09.20 |
Ramlösa Södra Svart |
- |
IFK Fjärås Röd |
4 - 1 |
20 may 11.00 |
BK Astrio Svart |
- |
Ramlösa Södra Svart |
1 - 1 |
20 may 11.00 |
Värnamo Södra |
- |
IFK Fjärås Röd |
1 - 0 |
20 may 12.40 |
IFK Fjärås Röd |
- |
BK Astrio Svart |
0 - 2 |
20 may 12.40 |
Värnamo Södra |
- |
Ramlösa Södra Svart |
2 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
BK Astrio Svart |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
2. |
Värnamo Södra |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-3 |
0 |
6 |
3. |
Ramlösa Södra Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-4 |
2 |
4 |
4. |
IFK Fjärås Röd |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-7 |
-6 |
0 |
Group F
Date |
|
Res |
20 may 09.20 |
Mölnlycke IS Ungdom Blå |
- |
Trönninge IF |
3 - 0 |
20 may 09.20 |
Holmalunds IF |
- |
Halmstad BK Blå |
4 - 0 |
20 may 11.00 |
Mölnlycke IS Ungdom Blå |
- |
Holmalunds IF |
3 - 0 |
20 may 11.00 |
Trönninge IF |
- |
Halmstad BK Blå |
0 - 2 |
20 may 12.40 |
Mölnlycke IS Ungdom Blå |
- |
Halmstad BK Blå |
4 - 2 |
20 may 12.40 |
Trönninge IF |
- |
Holmalunds IF |
0 - 10 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Mölnlycke IS Ungdom Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-2 |
8 |
9 |
2. |
Holmalunds IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
14-3 |
11 |
6 |
3. |
Halmstad BK Blå |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-8 |
-4 |
3 |
4. |
Trönninge IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-15 |
-15 |
0 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
20 may 13.50 |
BK Astrio Blå |
- |
Halmstad BK Blå |
5 - 0 |
20 may 13.50 |
Ljungby IF Vit |
- |
BK Astrio Gul |
2 - 1 |
20 may 13.50 |
Ramlösa Södra Vit |
- |
IFK Fjärås Vit |
7 - 8* |
20 may 13.50 |
IF Leikin |
- |
Ramlösa Södra Svart |
1 - 3* |
20 may 13.50 |
Ljungby IF Blå |
- |
Halmstad BK Svart |
0 - 1 |
20 may 13.50 |
Janstorps AIF |
- |
Mölnlycke IS Ungdom Svart |
6 - 5* |
20 may 14.30 |
BK Astrio Svart |
- |
Holmalunds IF |
4 - 1 |
20 may 14.30 |
Mölnlycke IS Ungdom Blå |
- |
Värnamo Södra |
4 - 5* |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
20 may 15.30 |
BK Astrio Blå |
- |
Janstorps AIF |
4 - 0 |
20 may 15.30 |
Ljungby IF Vit |
- |
Halmstad BK Svart |
1 - 2 |
20 may 15.30 |
IFK Fjärås Vit |
- |
Ramlösa Södra Svart |
0 - 3 |
20 may 15.30 |
BK Astrio Svart |
- |
Värnamo Södra |
0 - 1 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
20 may 16.30 |
BK Astrio Blå |
- |
Värnamo Södra |
6 - 0 |
20 may 16.30 |
Halmstad BK Svart |
- |
Ramlösa Södra Svart |
0 - 1 |
Final
Date |
|
Res |
20 may 17.30 |
BK Astrio Blå |
- |
Ramlösa Södra Svart |
7 - 1 |
B-playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
20 may 14.30 |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
- |
Hjärnarps GIF |
2 - 1 |
20 may 14.30 |
Oskarström is |
- |
Kode IF |
0 - 1 |
20 may 14.30 |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
- |
Halmstad BK Vit |
10 - 9* |
20 may 14.30 |
IFK Fjärås Röd |
- |
Trönninge IF |
5 - 4* |
Semi-finals
Date |
|
Res |
20 may 15.30 |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
- |
Snöstorp Nyhem FF Grön |
3 - 0 |
20 may 15.30 |
Kode IF |
- |
IFK Fjärås Röd |
0 - 2 |
Final
Date |
|
Res |
20 may 16.30 |
Snöstorp Nyhem FF Röd |
- |
IFK Fjärås Röd |
3 - 0 |