Borås Arena Ungdoms Cup 4-5/10 2014
Click on the classnames to see the results of the class.
|
Playoffs |
B-playoffs |
F 10 |
Lindome GIF |
Lerums IS |
F 12 |
Floda BoIF |
Mariedals IK |
P 10 |
BK Astrio |
Vänersborgs IF |
P 12 |
Varbergs BOIS FC |
Nässjö FF |
P 10
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
Örgryte IS |
- |
Rydboholms SK |
|
5 oct 09.00 |
Gislaveds IS |
- |
Kinna IF |
|
5 oct 10.20 |
Kinna IF |
- |
Örgryte IS |
|
5 oct 10.20 |
Gislaveds IS |
- |
Rydboholms SK |
|
5 oct 11.20 |
Örgryte IS |
- |
Gislaveds IS |
|
5 oct 11.20 |
Rydboholms SK |
- |
Kinna IF |
|
Group B
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
Hovås Billdal IF |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 09.20 |
BK Häcken |
- |
Södra Härene IF |
|
5 oct 10.20 |
Södra Härene IF |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 10.40 |
BK Häcken |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 11.40 |
Hovås Billdal IF |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 11.40 |
Brämhults IK |
- |
Södra Härene IF |
|
Group C
Date |
|
Res |
5 oct 09.20 |
Lindome GIF |
- |
Näsets SK |
|
5 oct 09.20 |
Gislaveds IS |
- |
Jonsereds IF |
|
5 oct 10.40 |
Jonsereds IF |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 10.40 |
Gislaveds IS |
- |
Näsets SK |
|
5 oct 11.40 |
Lindome GIF |
- |
Gislaveds IS |
|
5 oct 12.00 |
Näsets SK |
- |
Jonsereds IF |
|
Group D
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
IF Väster |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 09.40 |
Tölö IF |
- |
Sjömarken |
|
5 oct 11.00 |
Sjömarken |
- |
IF Väster |
|
5 oct 11.00 |
Tölö IF |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 12.00 |
IF Väster |
- |
Tölö IF |
|
5 oct 12.00 |
Hovås Billdal IF |
- |
Sjömarken |
|
Group E
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
Brämhults IK |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 10.00 |
BK Astrio |
- |
Mariedals IK |
|
5 oct 11.00 |
Mariedals IK |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 11.20 |
BK Astrio |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 12.20 |
Brämhults IK |
- |
BK Astrio |
|
5 oct 12.20 |
Kärra KIF |
- |
Mariedals IK |
|
Group F
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
IF Väster |
- |
Kinna IF |
|
5 oct 09.00 |
BK Häcken |
- |
SK Mjörn |
|
5 oct 10.00 |
IF Väster |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 10.00 |
Kinna IF |
- |
SK Mjörn |
|
5 oct 11.20 |
SK Mjörn |
- |
IF Väster |
|
5 oct 11.20 |
Kinna IF |
- |
BK Häcken |
|
Group G
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
IF Warta |
- |
Tofta GIF |
|
5 oct 09.20 |
Lindome GIF |
- |
Skene IF P-05 |
|
5 oct 10.20 |
IF Warta |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 10.20 |
Tofta GIF |
- |
Skene IF P-05 |
|
5 oct 11.40 |
Skene IF P-05 |
- |
IF Warta |
|
5 oct 11.40 |
Tofta GIF |
- |
Lindome GIF |
|
Group H
Date |
|
Res |
5 oct 09.20 |
Tölö IF |
- |
Utbynäs Sk |
|
5 oct 09.20 |
Sandareds IF |
- |
Svansjöungdomsallians |
|
5 oct 10.20 |
Tölö IF |
- |
Sandareds IF |
|
5 oct 10.40 |
Utbynäs Sk |
- |
Svansjöungdomsallians |
|
5 oct 11.40 |
Svansjöungdomsallians |
- |
Tölö IF |
|
5 oct 12.00 |
Utbynäs Sk |
- |
Sandareds IF |
|
Group I
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
Örgryte IS |
- |
Frillesås FF |
|
5 oct 09.40 |
Näsets SK |
- |
Rydboholms SK |
|
5 oct 10.40 |
Örgryte IS |
- |
Näsets SK |
|
5 oct 10.40 |
Frillesås FF |
- |
Rydboholms SK |
|
5 oct 12.00 |
Rydboholms SK |
- |
Örgryte IS |
|
5 oct 12.00 |
Näsets SK |
- |
Frillesås FF |
|
Group J
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
Lilla Träslövs FF |
- |
IF Warta |
|
5 oct 10.00 |
Skara FC |
- |
STN |
|
5 oct 11.00 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Skara FC |
|
5 oct 11.00 |
IF Warta |
- |
STN |
|
5 oct 12.20 |
STN |
- |
Lilla Träslövs FF |
|
5 oct 12.20 |
IF Warta |
- |
Skara FC |
|
Group K
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
Sjömarkens IF |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 09.00 |
Norrby IF |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 10.00 |
Brämhults IK |
- |
Norrby IF |
|
5 oct 10.00 |
Lindome GIF |
- |
Sjömarkens IF |
|
5 oct 11.00 |
Brämhults IK |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 11.20 |
Norrby IF |
- |
Sjömarkens IF |
|
Group L
Date |
|
Res |
5 oct 09.00 |
Kärra KIF |
- |
Kinna IF P 05 |
|
5 oct 09.20 |
Frillesås FF |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 10.20 |
Kinna IF P 05 |
- |
Frillesås FF |
|
5 oct 10.20 |
Gnosjö IF |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 11.20 |
Kinna IF P 05 |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 11.20 |
Frillesås FF |
- |
Kärra KIF |
|
Group M
Date |
|
Res |
5 oct 09.20 |
Brämhults IK |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 09.20 |
Kinna IF |
- |
Balltorps FF |
|
5 oct 10.20 |
BK Häcken |
- |
Kinna IF |
|
5 oct 10.40 |
Balltorps FF |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 11.40 |
BK Häcken |
- |
Balltorps FF |
|
5 oct 11.40 |
Kinna IF |
- |
Brämhults IK |
|
Group N
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
IF Warta |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 09.40 |
Näsets SK |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 10.40 |
Brämhults IK |
- |
Näsets SK |
|
5 oct 10.40 |
Gnosjö IF |
- |
IF Warta |
|
5 oct 11.40 |
Brämhults IK |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 12.00 |
Näsets SK |
- |
IF Warta |
|
Group O
Date |
|
Res |
5 oct 09.40 |
Jonsereds IF |
- |
Lilla Träslövs FF |
|
5 oct 10.00 |
Derome/Åskloster |
- |
Skara FC |
|
5 oct 11.00 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Derome/Åskloster |
|
5 oct 11.00 |
Skara FC |
- |
Jonsereds IF |
|
5 oct 12.00 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Skara FC |
|
5 oct 12.00 |
Derome/Åskloster |
- |
Jonsereds IF |
|
Group P
Date |
|
Res |
5 oct 10.00 |
Vänersborgs IF |
- |
Varnhem/Axvall |
|
5 oct 10.00 |
BK Astrio |
- |
IFK Värnamo |
|
5 oct 11.00 |
Varnhem/Axvall |
- |
BK Astrio |
|
5 oct 11.20 |
IFK Värnamo |
- |
Vänersborgs IF |
|
5 oct 12.20 |
Varnhem/Axvall |
- |
IFK Värnamo |
|
5 oct 12.20 |
BK Astrio |
- |
Vänersborgs IF |
|
Playoffs
Round of 32
Date |
|
Res |
5 oct 13.00 |
Örgryte IS |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 13.00 |
Jonsereds IF |
- |
IF Väster |
|
5 oct 13.00 |
BK Astrio |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 13.00 |
Lindome GIF |
- |
Tölö IF |
|
5 oct 13.00 |
Örgryte IS |
- |
Skara FC |
|
5 oct 13.00 |
Lindome GIF |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 13.00 |
Balltorps FF |
- |
Brämhults IK |
|
5 oct 13.00 |
Lilla Träslövs FF |
- |
IFK Värnamo |
|
5 oct 13.00 |
Gislaveds IS |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 13.20 |
Näsets SK |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 13.20 |
Kärra KIF |
- |
SK Mjörn |
|
5 oct 13.20 |
IF Warta |
- |
Utbynäs Sk |
|
5 oct 13.20 |
Näsets SK |
- |
IF Warta |
|
5 oct 13.20 |
Norrby IF |
- |
Frillesås FF |
|
5 oct 13.20 |
BK Häcken |
- |
Näsets SK |
|
5 oct 13.20 |
Jonsereds IF |
- |
BK Astrio |
|
Round of 16
Date |
|
Res |
5 oct 14.00 |
Balltorps FF |
- |
IFK Värnamo |
|
5 oct 14.00 |
Skara FC |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 14.00 |
Hovås Billdal IF |
- |
Hovås Billdal IF |
|
5 oct 14.00 |
BK Häcken |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 14.40 |
Näsets SK |
- |
BK Astrio |
|
5 oct 14.40 |
IF Warta |
- |
Norrby IF |
|
5 oct 14.40 |
SK Mjörn |
- |
IF Warta |
|
5 oct 14.40 |
Örgryte IS |
- |
Jonsereds IF |
|
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 oct 15.20 |
Lindome GIF |
- |
Örgryte IS |
|
5 oct 15.20 |
IFK Värnamo |
- |
Kärra KIF |
|
5 oct 15.20 |
Hovås Billdal IF |
- |
BK Astrio |
|
5 oct 15.20 |
Norrby IF |
- |
SK Mjörn |
|
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 oct 16.10 |
Örgryte IS |
- |
IFK Värnamo |
|
5 oct 16.10 |
BK Astrio |
- |
SK Mjörn |
|
Final
Date |
|
Res |
5 oct 17.00 |
IFK Värnamo |
- |
BK Astrio |
|
B-playoffs
Round of 32
Date |
|
Res |
5 oct 13.20 |
Kinna IF |
- |
Södra Härene IF |
|
5 oct 13.20 |
Lindome GIF |
- |
Sjömarken |
|
5 oct 13.40 |
Mariedals IK |
- |
Kinna IF |
|
5 oct 13.40 |
Tofta GIF |
- |
Svansjöungdomsallians |
|
5 oct 13.40 |
Frillesås FF |
- |
STN |
|
5 oct 13.40 |
Sjömarkens IF |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 13.40 |
Kinna IF |
- |
IF Warta |
|
5 oct 13.40 |
Derome/Åskloster |
- |
Varnhem/Axvall |
|
5 oct 13.40 |
Rydboholms SK |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 13.40 |
Gislaveds IS |
- |
Tölö IF |
|
5 oct 13.40 |
Brämhults IK |
- |
IF Väster |
|
5 oct 14.00 |
Skene IF P-05 |
- |
Sandareds IF |
|
5 oct 14.00 |
Rydboholms SK |
- |
Lilla Träslövs FF |
|
5 oct 14.00 |
Brämhults IK |
- |
Kinna IF P 05 |
|
5 oct 14.00 |
Brämhults IK |
- |
Gnosjö IF |
|
5 oct 14.00 |
Skara FC |
- |
Vänersborgs IF |
|
Round of 16
Date |
|
Res |
5 oct 14.40 |
IF Väster |
- |
Sandareds IF |
|
5 oct 14.40 |
Lilla Träslövs FF |
- |
Kinna IF P 05 |
|
5 oct 14.40 |
Brämhults IK |
- |
Vänersborgs IF |
|
5 oct 14.40 |
Kinna IF |
- |
Tofta GIF |
|
5 oct 14.40 |
Kinna IF |
- |
Derome/Åskloster |
|
5 oct 15.00 |
BK Häcken |
- |
Tölö IF |
|
5 oct 15.00 |
Kinna IF |
- |
Lindome GIF |
|
5 oct 15.00 |
Frillesås FF |
- |
Sjömarkens IF |
|
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 oct 16.10 |
Sandareds IF |
- |
Lilla Träslövs FF |
|
5 oct 16.10 |
Vänersborgs IF |
- |
Kinna IF |
|
5 oct 16.10 |
Kinna IF |
- |
BK Häcken |
|
5 oct 16.10 |
Kinna IF |
- |
Sjömarkens IF |
|
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 oct 16.35 |
Sandareds IF |
- |
Vänersborgs IF |
|
5 oct 16.35 |
Kinna IF |
- |
Kinna IF |
|
Final
Date |
|
Res |
5 oct 17.00 |
Vänersborgs IF |
- |
Kinna IF |
|