XL Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2017
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
P14
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
25 feb 08.30 |
Gnosjö IF GUL |
- |
Bergdalens IK Orange |
0 - 1 |
25 feb 08.45 |
Lindome GIF Svart |
- |
IFK Skövde Vit |
1 - 2 |
25 feb 10.00 |
Gnosjö IF GUL |
- |
Lindome GIF Svart |
1 - 1 |
25 feb 10.15 |
Bergdalens IK Orange |
- |
IFK Skövde Vit |
1 - 0 |
25 feb 11.35 |
IFK Skövde Vit |
- |
Gnosjö IF GUL |
1 - 1 |
25 feb 11.50 |
Bergdalens IK Orange |
- |
Lindome GIF Svart |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bergdalens IK Orange |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
2. |
IFK Skövde Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-3 |
0 |
4 |
3. |
Lindome GIF Svart |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-4 |
-1 |
2 |
4. |
Gnosjö IF GUL |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-3 |
-1 |
2 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
25 feb 09.00 |
Gnosjö IF SVART |
- |
Bergdalens IK Lila |
0 - 0 |
25 feb 09.15 |
Skene if vit |
- |
Bankeryd SK |
6 - 0 |
25 feb 10.35 |
Gnosjö IF SVART |
- |
Skene if vit |
2 - 2 |
25 feb 10.50 |
Bergdalens IK Lila |
- |
Bankeryd SK |
3 - 0 |
25 feb 12.05 |
Bankeryd SK |
- |
Gnosjö IF SVART |
0 - 1 |
25 feb 12.20 |
Bergdalens IK Lila |
- |
Skene if vit |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Skene if vit |
3 |
2 |
1 | 0 |
9-2 |
7 |
7 |
2. |
Gnosjö IF SVART |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-2 |
1 |
5 |
3. |
Bergdalens IK Lila |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-1 |
2 |
4 |
4. |
Bankeryd SK |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-10 |
-10 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
25 feb 09.00 |
Sjömarken/Sandareds IF |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 0 |
25 feb 09.15 |
Torslanda IK Röd |
- |
Vegby/Tvärred |
5 - 1 |
25 feb 10.35 |
Sjömarken/Sandareds IF |
- |
Torslanda IK Röd |
1 - 1 |
25 feb 10.50 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Vegby/Tvärred |
1 - 0 |
25 feb 12.05 |
Vegby/Tvärred |
- |
Sjömarken/Sandareds IF |
0 - 4 |
25 feb 12.20 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Torslanda IK Röd |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sjömarken/Sandareds IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-1 |
5 |
7 |
2. |
Torslanda IK Röd |
3 |
1 |
2 | 0 |
7-3 |
4 |
5 |
3. |
Ulricehamns IFK Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
4. |
Vegby/Tvärred |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-10 |
-9 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
25 feb 08.15 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
0 - 4 |
25 feb 09.45 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
- |
Mölnlycke IF Gul |
1 - 0 |
25 feb 11.05 |
Råslätt SK Blå |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
0 - 2 |
25 feb 12.35 |
Råslätt SK Blå |
- |
Mölnlycke IF Gul |
0 - 1 |
25 feb 13.35 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
- |
Råslätt SK Blå |
4 - 0 |
25 feb 13.50 |
Mölnlycke IF Gul |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-0 |
9 |
9 |
2. |
Mölnlycke IF Gul |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
3. |
Ulricehamns IFK Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-5 |
-2 |
4 |
4. |
Råslätt SK Blå |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-7 |
-7 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
25 feb 08.30 |
Mölnlycke IF Svart |
- |
IFK Skövde Blå |
0 - 0 |
25 feb 08.45 |
Lindome GIF Vit |
- |
Dalsjöfors GoIF |
0 - 0 |
25 feb 10.00 |
IFK Skövde Blå |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
0 - 1 |
25 feb 10.15 |
Dalsjöfors GoIF |
- |
Mölnlycke IF Svart |
4 - 1 |
25 feb 11.35 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
- |
Lindome GIF Vit |
0 - 3 |
25 feb 11.50 |
IFK Skövde Blå |
- |
Dalsjöfors GoIF |
2 - 1 |
25 feb 13.05 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
- |
Mölnlycke IF Svart |
2 - 1 |
25 feb 13.20 |
Lindome GIF Vit |
- |
IFK Skövde Blå |
0 - 0 |
25 feb 14.05 |
Dalsjöfors GoIF |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
1 - 1 |
25 feb 14.20 |
Mölnlycke IF Svart |
- |
Lindome GIF Vit |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Lindome GIF Vit |
4 |
2 |
2 | 0 |
4-0 |
4 |
8 |
2. |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
4 |
2 |
1 | 1 |
4-5 |
-1 |
7 |
3. |
Dalsjöfors GoIF |
4 |
1 |
2 | 1 |
6-4 |
2 |
5 |
4. |
IFK Skövde Blå |
4 |
1 |
2 | 1 |
2-2 |
0 |
5 |
5. |
Mölnlycke IF Svart |
4 |
0 |
1 | 3 |
2-7 |
-5 |
1 |
Slutspel
Slutspelsgrupp 1
Datum |
|
Res |
25 feb 14.45 |
Bergdalens IK Orange |
- |
Gnosjö IF SVART |
2 - 1 |
25 feb 15.15 |
Gnosjö IF SVART |
- |
Bergdalens IK Lila |
1 - 3 |
25 feb 15.45 |
Bergdalens IK Lila |
- |
Bergdalens IK Orange |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bergdalens IK Lila |
2 |
1 |
1 | 0 |
4-2 |
2 |
4 |
2. |
Bergdalens IK Orange |
2 |
1 |
1 | 0 |
3-2 |
1 |
4 |
3. |
Gnosjö IF SVART |
2 |
0 |
0 | 2 |
2-5 |
-3 |
0 |
Slutspelsgrupp 2
Datum |
|
Res |
25 feb 15.00 |
Skene if vit |
- |
Torslanda IK Röd |
1 - 1 |
25 feb 15.30 |
Torslanda IK Röd |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
4 - 1 |
25 feb 16.00 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Skene if vit |
0 - 7 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Skene if vit |
2 |
1 |
1 | 0 |
8-1 |
7 |
4 |
2. |
Torslanda IK Röd |
2 |
1 |
1 | 0 |
5-2 |
3 |
4 |
3. |
Ulricehamns IFK Blå |
2 |
0 |
0 | 2 |
1-11 |
-10 |
0 |
Slutspelsgrupp 3
Datum |
|
Res |
25 feb 16.20 |
Sjömarken/Sandareds IF |
- |
Mölnlycke IF Gul |
0 - 0 |
25 feb 16.50 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
- |
Sjömarken/Sandareds IF |
0 - 0 |
25 feb 17.20 |
Mölnlycke IF Gul |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Mölnlycke IF Gul |
2 |
0 |
2 | 0 |
1-1 |
0 |
2 |
2. |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
2 |
0 |
2 | 0 |
1-1 |
0 |
2 |
3. |
Sjömarken/Sandareds IF |
2 |
0 |
2 | 0 |
0-0 |
0 |
2 |
Slutspelsgrupp 4
Datum |
|
Res |
25 feb 16.35 |
Lindome GIF Vit |
- |
IFK Skövde Vit |
1 - 1 |
25 feb 17.05 |
IFK Skövde Vit |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
0 - 1 |
25 feb 17.35 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
- |
Lindome GIF Vit |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
2 |
2 |
0 | 0 |
2-0 |
2 |
6 |
2. |
Lindome GIF Vit |
2 |
0 |
1 | 1 |
1-2 |
-1 |
1 |
3. |
IFK Skövde Vit |
2 |
0 |
1 | 1 |
1-2 |
-1 |
1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
25 feb 17.50 |
Bergdalens IK Lila |
- |
Skene if vit |
5 - 6* |
25 feb 18.05 |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
1 - 2* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
25 feb 18.25 |
Bergdalens IK Lila |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Svart |
2 - 0* |
Final
Datum |
|
Res |
25 feb 18.40 |
Skene if vit |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena Grön |
3 - 2* |