SportlovsCupen
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
P01 |
Stuvsta IF |
P02 |
Arameiska/Syrianska |
P03 |
FC Järfälla |
P04 |
IF Brommapojkarna |
P05 |
IF Brommapojkarna |
P05
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
23 feb 09.00 |
IF Brommapojkarna |
- |
FC Järfälla |
4 - 1 |
23 feb 09.00 |
AIK P06U |
- |
Kista SC |
1 - 1 |
23 feb 10.30 |
IF Brommapojkarna |
- |
AIK P06U |
0 - 1 |
23 feb 10.30 |
FC Järfälla |
- |
Kista SC |
2 - 4 |
23 feb 12.00 |
Kista SC |
- |
IF Brommapojkarna |
0 - 5 |
23 feb 12.00 |
FC Järfälla |
- |
AIK P06U |
1 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
AIK P06U |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-2 |
4 |
7 |
2. |
IF Brommapojkarna |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-2 |
7 |
6 |
3. |
Kista SC |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-8 |
-3 |
4 |
4. |
FC Järfälla |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-12 |
-8 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
23 feb 09.30 |
FC Järfälla |
- |
IFK Aspudden |
1 - 1 |
23 feb 09.30 |
Vallentuna BK |
- |
Rotebro IS |
7 - 1 |
23 feb 11.00 |
FC Järfälla |
- |
Vallentuna BK |
2 - 3 |
23 feb 11.00 |
IFK Aspudden |
- |
Rotebro IS |
3 - 2 |
23 feb 12.30 |
Rotebro IS |
- |
FC Järfälla |
0 - 2 |
23 feb 12.30 |
IFK Aspudden |
- |
Vallentuna BK |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Vallentuna BK |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-4 |
8 |
9 |
2. |
FC Järfälla |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-4 |
1 |
4 |
3. |
IFK Aspudden |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-5 |
0 |
4 |
4. |
Rotebro IS |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-12 |
-9 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
23 feb 10.00 |
Vendelsö IK |
- |
Vasalunds IF Tensta U |
0 - 8 |
23 feb 10.00 |
FC Järfälla |
- |
Vallentuna BK |
0 - 0 |
23 feb 11.30 |
Vendelsö IK |
- |
FC Järfälla |
2 - 3 |
23 feb 11.30 |
Vasalunds IF Tensta U |
- |
Vallentuna BK |
3 - 0 |
23 feb 13.00 |
Vallentuna BK |
- |
Vendelsö IK |
0 - 1 |
23 feb 13.00 |
Vasalunds IF Tensta U |
- |
FC Järfälla |
5 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Vasalunds IF Tensta U |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-1 |
15 |
9 |
2. |
FC Järfälla |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-7 |
-3 |
4 |
3. |
Vendelsö IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-11 |
-8 |
3 |
4. |
Vallentuna BK |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-4 |
-4 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
23 feb 13.30 |
AIK P06U |
- |
FC Järfälla |
0 - 2 |
23 feb 13.30 |
Vallentuna BK |
- |
IFK Aspudden |
4 - 5 |
23 feb 14.00 |
Vasalunds IF Tensta U |
- |
Kista SC |
2 - 0 |
23 feb 14.00 |
IF Brommapojkarna |
- |
FC Järfälla |
3 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
23 feb 14.30 |
FC Järfälla |
- |
IFK Aspudden |
4 - 5 |
23 feb 14.30 |
Vasalunds IF Tensta U |
- |
IF Brommapojkarna |
0 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
23 feb 15.45 |
FC Järfälla |
- |
Vasalunds IF Tensta U |
0 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
23 feb 15.45 |
IFK Aspudden |
- |
IF Brommapojkarna |
2 - 3 |