Bonum Cup 2015
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
P-9/2006
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
12 sep 08.30 |
Askims IK |
- |
Utbynäs SK |
5 - 0 |
12 sep 08.30 |
Lerums IS |
- |
Kortedala IF |
0 - 7 |
12 sep 09.30 |
Utbynäs SK |
- |
Stenkullen GoIK |
1 - 4 |
12 sep 09.30 |
Kortedala IF |
- |
Askims IK |
1 - 3 |
12 sep 11.00 |
Stenkullen GoIK |
- |
Lerums IS |
1 - 1 |
12 sep 11.00 |
Utbynäs SK |
- |
Kortedala IF |
2 - 4 |
12 sep 12.00 |
Stenkullen GoIK |
- |
Askims IK |
0 - 8 |
12 sep 12.00 |
Lerums IS |
- |
Utbynäs SK |
1 - 4 |
12 sep 13.00 |
Kortedala IF |
- |
Stenkullen GoIK |
2 - 1 |
12 sep 13.00 |
Askims IK |
- |
Lerums IS |
5 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Askims IK |
4 |
4 |
0 | 0 |
21-2 |
19 |
12 |
2. |
Kortedala IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
14-6 |
8 |
9 |
3. |
Stenkullen GoIK |
4 |
1 |
1 | 2 |
6-12 |
-6 |
4 |
4. |
Utbynäs SK |
4 |
1 |
0 | 3 |
7-14 |
-7 |
3 |
5. |
Lerums IS |
4 |
0 |
1 | 3 |
3-17 |
-14 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
12 sep 08.30 |
Askims IK |
- |
Utbynäs SK |
3 - 1 |
12 sep 08.30 |
Lekstorps IF |
- |
Angered United |
2 - 3 |
12 sep 10.00 |
Utbynäs SK |
- |
Stenkullen GoIK |
4 - 0 |
12 sep 10.00 |
Angered United |
- |
Askims IK |
1 - 4 |
12 sep 11.00 |
Stenkullen GoIK |
- |
Lekstorps IF |
0 - 3 |
12 sep 11.00 |
Utbynäs SK |
- |
Angered United |
1 - 3 |
12 sep 12.00 |
Stenkullen GoIK |
- |
Askims IK |
1 - 4 |
12 sep 12.00 |
Lekstorps IF |
- |
Utbynäs SK |
3 - 2 |
12 sep 13.30 |
Angered United |
- |
Stenkullen GoIK |
2 - 1 |
12 sep 13.30 |
Askims IK |
- |
Lekstorps IF |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Askims IK |
4 |
4 |
0 | 0 |
13-4 |
9 |
12 |
2. |
Angered United |
4 |
3 |
0 | 1 |
9-8 |
1 |
9 |
3. |
Lekstorps IF |
4 |
2 |
0 | 2 |
9-7 |
2 |
6 |
4. |
Utbynäs SK |
4 |
1 |
0 | 3 |
8-9 |
-1 |
3 |
5. |
Stenkullen GoIK |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-13 |
-11 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
12 sep 09.00 |
Askims IK |
- |
Hovås Billdal IF |
2 - 6 |
12 sep 09.00 |
Lerums IS |
- |
Jonsereds IF |
1 - 3 |
12 sep 10.00 |
Hovås Billdal IF |
- |
Stenkullen GoIK |
4 - 0 |
12 sep 10.00 |
Jonsereds IF |
- |
Askims IK |
5 - 1 |
12 sep 11.30 |
Stenkullen GoIK |
- |
Lerums IS |
2 - 3 |
12 sep 11.30 |
Hovås Billdal IF |
- |
Jonsereds IF |
0 - 3 |
12 sep 12.30 |
Stenkullen GoIK |
- |
Askims IK |
0 - 2 |
12 sep 12.30 |
Lerums IS |
- |
Hovås Billdal IF |
0 - 7 |
12 sep 13.30 |
Jonsereds IF |
- |
Stenkullen GoIK |
5 - 0 |
12 sep 13.30 |
Askims IK |
- |
Lerums IS |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Jonsereds IF |
4 |
4 |
0 | 0 |
16-2 |
14 |
12 |
2. |
Hovås Billdal IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
17-5 |
12 |
9 |
3. |
Askims IK |
4 |
1 |
1 | 2 |
5-11 |
-6 |
4 |
4. |
Lerums IS |
4 |
1 |
1 | 2 |
4-12 |
-8 |
4 |
5. |
Stenkullen GoIK |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-14 |
-12 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
12 sep 09.00 |
IFK Göteborg |
- |
Lerums IS |
1 - 2 |
12 sep 09.00 |
Hovås Billdal IF |
- |
Lekstorps IF |
4 - 1 |
12 sep 10.30 |
IFK Göteborg |
- |
Hovås Billdal IF |
2 - 2 |
12 sep 10.30 |
Lerums IS |
- |
Lekstorps IF |
5 - 1 |
12 sep 12.00 |
Lekstorps IF |
- |
IFK Göteborg |
2 - 5 |
12 sep 12.00 |
Lerums IS |
- |
Hovås Billdal IF |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hovås Billdal IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-4 |
4 |
7 |
2. |
Lerums IS |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-4 |
4 |
6 |
3. |
IFK Göteborg |
3 |
1 |
1 | 1 |
8-6 |
2 |
4 |
4. |
Lekstorps IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-14 |
-10 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
12 sep 14.15 |
Askims IK |
- |
Lerums IS |
4 - 0 |
12 sep 14.15 |
Hovås Billdal IF |
- |
Kortedala IF |
4 - 2 |
12 sep 14.30 |
Askims IK |
- |
Jonsereds IF |
3 - 5 |
12 sep 14.30 |
Hovås Billdal IF |
- |
Angered United |
3 - 2 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
12 sep 15.45 |
Askims IK |
- |
Jonsereds IF |
5 - 4 |
12 sep 15.45 |
Hovås Billdal IF |
- |
Hovås Billdal IF |
6 - 5 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
12 sep 17.00 |
Jonsereds IF |
- |
Hovås Billdal IF |
3 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
12 sep 17.00 |
Askims IK |
- |
Hovås Billdal IF |
4 - 2 |