GAcup 2018

Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.

Öppen klass herrar aktiva ELKOM

Gruppspel

Grupp A
Datum   Res
27 jan 01.10  Maxim Tsigalko FC - Walterz BC 3 - 0
27 jan 01.30  FC Finlir - Stolpskott IF 3 - 0
27 jan 02.30  Maxim Tsigalko FC - FC Finlir 8 - 0
27 jan 02.50  Walterz BC - Stolpskott IF 8 - 0
27 jan 03.50  Stolpskott IF - Maxim Tsigalko FC 0 - 10
27 jan 04.10  Walterz BC - FC Finlir 2 - 1
    S V O F +  -   P
1. Maxim Tsigalko FC 3 3 0 0 21-0 21 9
2. Walterz BC 3 2 0 1 10-4 6 6
3. FC Finlir 3 1 0 2 4-10 -6 3
4. Stolpskott IF 3 0 0 3 0-21 -21 0
Grupp B
Datum   Res
27 jan 01.50  Stammens BK - Nordfisk 2 - 0
27 jan 02.10  VSB IF - Söderhemspojkarna 2 - 3
27 jan 03.10  Stammens BK - VSB IF 2 - 1
27 jan 03.30  Nordfisk - Söderhemspojkarna 1 - 8
27 jan 04.30  Söderhemspojkarna - Stammens BK 4 - 0
27 jan 04.50  Nordfisk - VSB IF 1 - 5
    S V O F +  -   P
1. Söderhemspojkarna 3 3 0 0 15-3 12 9
2. Stammens BK 3 2 0 1 4-5 -1 6
3. VSB IF 3 1 0 2 8-6 2 3
4. Nordfisk 3 0 0 3 2-15 -13 0
Grupp C
Datum   Res
28 jan 01.00  Dullan Bois - IF Hansa Hoburg 1 - 1
28 jan 01.20  Graips sista chans - VIF Gute P94 0 - 2
28 jan 02.20  Dullan Bois - Graips sista chans 1 - 1
28 jan 02.40  IF Hansa Hoburg - VIF Gute P94 1 - 2
28 jan 03.40  VIF Gute P94 - Dullan Bois 2 - 0
28 jan 04.00  IF Hansa Hoburg - Graips sista chans 0 - 2
    S V O F +  -   P
1. VIF Gute P94 3 3 0 0 6-1 5 9
2. Graips sista chans 3 1 1 1 3-3 0 4
3. Dullan Bois 3 0 2 1 2-4 -2 2
4. IF Hansa Hoburg 3 0 1 2 2-5 -3 1
Grupp D
Datum   Res
28 jan 01.40  GBG BoIS - Visby Södra KF 1 - 0
28 jan 02.00  Visby Bois - Wisby Innerstad FK 0 - 4
28 jan 03.00  GBG BoIS - Visby Bois 2 - 0
28 jan 03.20  Visby Södra KF - Wisby Innerstad FK 0 - 2
28 jan 04.20  Wisby Innerstad FK - GBG BoIS 2 - 1
28 jan 04.40  Visby Södra KF - Visby Bois 0 - 1
    S V O F +  -   P
1. Wisby Innerstad FK 3 3 0 0 8-1 7 9
2. GBG BoIS 3 2 0 1 4-2 2 6
3. Visby Bois 3 1 0 2 1-6 -5 3
4. Visby Södra KF 3 0 0 3 0-4 -4 0

 

Slutspel

Kvartsfinaler
Datum   Res
27 jan 05.20  Maxim Tsigalko FC - Stammens BK 3 - 0
27 jan 05.50  Söderhemspojkarna - Walterz BC 4 - 3*
28 jan 05.00  VIF Gute P94 - GBG BoIS 4 - 3
28 jan 05.30  Wisby Innerstad FK - Graips sista chans 1 - 0
Semifinaler
Datum   Res
28 jan 06.00  VIF Gute P94 - Söderhemspojkarna 1 - 2
28 jan 06.30  Maxim Tsigalko FC - Wisby Innerstad FK 3 - 2*
Final
Datum   Res
28 jan 12.10  Söderhemspojkarna - Maxim Tsigalko FC 2 - 4

 

Statistik

Sponsorer och Partners

Arrangörer