GAcup 2018

Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.

Öppen klass herrar motionärer Elfiberbolaget

Gruppspel

Grupp A
Datum   Res
27 jan 03.20  ELKOM - KIK New Crew 0 - 2 wo
27 jan 03.40  Essendonn 88 - Lye IF 4 - 2
27 jan 04.40  ELKOM - Essendonn 88 0 - 2 wo
27 jan 05.00  KIK New Crew - Lye IF 2 - 3
27 jan 05.20  Essendonn 88 - KIK New Crew 3 - 0
27 jan 05.40  Lye IF - ELKOM 2 - 0 wo
    S V O F +  -   P
1. Essendonn 88 3 3 0 0 9-2 7 9
2. Lye IF 3 2 0 1 7-6 1 6
3. KIK New Crew 3 1 0 2 4-6 -2 3
4. ELKOM 3 0 0 3 0-6 -6 0
Grupp B
Datum   Res
27 jan 00.00  FK Strandgärdet - Roma IF Antes BoIS 1 - 1
27 jan 00.20  Barlingbo FC - Elfiberbolaget 2 - 0
27 jan 01.20  FK Strandgärdet - Barlingbo FC 2 - 4
27 jan 01.40  Roma IF Antes BoIS - Elfiberbolaget 2 - 0 wo
27 jan 02.40  Elfiberbolaget - FK Strandgärdet 0 - 2 wo
27 jan 03.00  Roma IF Antes BoIS - Barlingbo FC 1 - 4
    S V O F +  -   P
1. Barlingbo FC 3 3 0 0 10-3 7 9
2. FK Strandgärdet 3 1 1 1 5-5 0 4
3. Roma IF Antes BoIS 3 1 1 1 4-5 -1 4
4. Elfiberbolaget 3 0 0 3 0-6 -6 0
Grupp C
Datum   Res
27 jan 00.40  FC.Toftagården - Fidepuben lag 100 0 - 1
27 jan 01.00  18.e stridsgruppen - FC Gotland Röd 0 - 4
27 jan 02.00  FC.Toftagården - 18.e stridsgruppen 1 - 1
27 jan 02.20  Fidepuben lag 100 - FC Gotland Röd 1 - 4
27 jan 04.00  FC Gotland Röd - FC.Toftagården 3 - 0
27 jan 04.20  Fidepuben lag 100 - 18.e stridsgruppen 5 - 0
    S V O F +  -   P
1. FC Gotland Röd 3 3 0 0 11-1 10 9
2. Fidepuben lag 100 3 2 0 1 7-4 3 6
3. FC.Toftagården 3 0 1 2 1-5 -4 1
4. 18.e stridsgruppen 3 0 1 2 1-10 -9 1

 

Slutspel

Kvartsfinaler
Datum   Res
28 jan 11.30  Essendonn 88 - FK Strandgärdet 4 - 1
28 jan 12.00  Barlingbo FC - Fidepuben lag 100 4 - 5*
28 jan 12.30  FC Gotland Röd - Roma IF Antes BoIS 6 - 1
28 jan 13.00  Lye IF - KIK New Crew 1 - 0
Semifinaler
Datum   Res
28 jan 13.30  Essendonn 88 - Fidepuben lag 100 0 - 2
28 jan 14.00  FC Gotland Röd - Lye IF 5 - 4*
Final
Datum   Res
28 jan 14.30  Fidepuben lag 100 - FC Gotland Röd 1 - 0

 

Statistik

Sponsorer och Partners

Arrangörer