Halmiafemman 2016
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
2016 |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
Hovgårdskolan Klass 5A |
2016
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
10 sep 09.30 |
Brunnsåkerskolan 5B |
- |
Gullbrandstorpsskolan |
4 - 2 |
10 sep 10.00 |
Trönningeskolan 5C |
- |
Vittra |
0 - 5 |
10 sep 10.30 |
Brunnsåkerskolan 5B |
- |
Trönningeskolan 5C |
6 - 1 |
10 sep 11.00 |
Gullbrandstorpsskolan |
- |
Vittra |
2 - 2 |
10 sep 11.30 |
Vittra |
- |
Brunnsåkerskolan 5B |
0 - 3 |
10 sep 12.00 |
Gullbrandstorpsskolan |
- |
Trönningeskolan 5C |
7 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Brunnsåkerskolan 5B |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-3 |
10 |
9 |
2. |
Gullbrandstorpsskolan |
3 |
1 |
1 | 1 |
11-9 |
2 |
4 |
3. |
Vittra |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-5 |
2 |
4 |
4. |
Trönningeskolan 5C |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-18 |
-14 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
10 sep 09.30 |
Hovgårdskolan Klass 5A |
- |
Stenstorpsskolan 5A |
3 - 3 |
10 sep 10.00 |
Mellbystrandsskolan |
- |
Trönningeskolan 5B |
5 - 1 |
10 sep 10.30 |
Hovgårdskolan Klass 5A |
- |
Mellbystrandsskolan |
1 - 4 |
10 sep 11.00 |
Stenstorpsskolan 5A |
- |
Trönningeskolan 5B |
6 - 3 |
10 sep 11.30 |
Trönningeskolan 5B |
- |
Hovgårdskolan Klass 5A |
1 - 2 |
10 sep 12.00 |
Stenstorpsskolan 5A |
- |
Mellbystrandsskolan |
1 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Mellbystrandsskolan |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-3 |
10 |
9 |
2. |
Stenstorpsskolan 5A |
3 |
1 |
1 | 1 |
10-10 |
0 |
4 |
3. |
Hovgårdskolan Klass 5A |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-8 |
-2 |
4 |
4. |
Trönningeskolan 5B |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-13 |
-8 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
10 sep 09.30 |
Furulundsskolan 5B |
- |
Engelska skolan 5C |
4 - 0 |
10 sep 10.00 |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
- |
Vallåsskolan 05A |
4 - 0 |
10 sep 10.30 |
Furulundsskolan 5B |
- |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
1 - 1 |
10 sep 11.00 |
Engelska skolan 5C |
- |
Vallåsskolan 05A |
1 - 3 |
10 sep 11.30 |
Vallåsskolan 05A |
- |
Furulundsskolan 5B |
0 - 5 |
10 sep 12.00 |
Engelska skolan 5C |
- |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
0 - 10 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
3 |
2 |
1 | 0 |
15-1 |
14 |
7 |
2. |
Furulundsskolan 5B |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-1 |
9 |
7 |
3. |
Vallåsskolan 05A |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-10 |
-7 |
3 |
4. |
Engelska skolan 5C |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-17 |
-16 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
10 sep 09.30 |
Stenstorpsskolan 5B |
- |
Bäckagårdsskolan 5B |
1 - 5 |
10 sep 10.00 |
Furulundsskolan 5B:2 |
- |
Engelska skolan 5B vit |
3 - 1 |
10 sep 10.30 |
Stenstorpsskolan 5B |
- |
Furulundsskolan 5B:2 |
1 - 3 |
10 sep 11.00 |
Bäckagårdsskolan 5B |
- |
Engelska skolan 5B vit |
0 - 0 |
10 sep 11.30 |
Engelska skolan 5B vit |
- |
Stenstorpsskolan 5B |
1 - 3 |
10 sep 12.00 |
Bäckagårdsskolan 5B |
- |
Furulundsskolan 5B:2 |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bäckagårdsskolan 5B |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Furulundsskolan 5B:2 |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-4 |
2 |
6 |
3. |
Stenstorpsskolan 5B |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-9 |
-4 |
3 |
4. |
Engelska skolan 5B vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-6 |
-4 |
1 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
10 sep 13.00 |
Jutarumsskolan |
- |
Engelska skolan 5B röd |
2 - 0 |
10 sep 13.30 |
Hovgårdsskolan 5b |
- |
Östergårdsskolan 5A |
0 - 0 |
10 sep 14.00 |
Jutarumsskolan |
- |
Hovgårdsskolan 5b |
1 - 7 |
10 sep 14.30 |
Engelska skolan 5B röd |
- |
Östergårdsskolan 5A |
4 - 4 |
10 sep 15.00 |
Östergårdsskolan 5A |
- |
Jutarumsskolan |
4 - 4 |
10 sep 15.30 |
Engelska skolan 5B röd |
- |
Hovgårdsskolan 5b |
2 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hovgårdsskolan 5b |
3 |
2 |
1 | 0 |
11-3 |
8 |
7 |
2. |
Jutarumsskolan |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-11 |
-4 |
4 |
3. |
Östergårdsskolan 5A |
3 |
0 |
3 | 0 |
8-8 |
0 |
3 |
4. |
Engelska skolan 5B röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
6-10 |
-4 |
1 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
10 sep 13.00 |
Snöstorpsskolan 5C |
- |
Wallbergsskolan Lag 1 |
6 - 1 |
10 sep 13.30 |
Nyhemsskolan klass 5 |
- |
Brunnsåkerskolan 5D |
1 - 5 |
10 sep 14.00 |
Snöstorpsskolan 5C |
- |
Nyhemsskolan klass 5 |
4 - 0 |
10 sep 14.30 |
Wallbergsskolan Lag 1 |
- |
Brunnsåkerskolan 5D |
1 - 3 |
10 sep 15.00 |
Brunnsåkerskolan 5D |
- |
Snöstorpsskolan 5C |
1 - 2 |
10 sep 15.30 |
Wallbergsskolan Lag 1 |
- |
Nyhemsskolan klass 5 |
3 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Snöstorpsskolan 5C |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-2 |
10 |
9 |
2. |
Brunnsåkerskolan 5D |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-4 |
5 |
6 |
3. |
Wallbergsskolan Lag 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-11 |
-6 |
3 |
4. |
Nyhemsskolan klass 5 |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-12 |
-9 |
0 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
10 sep 13.00 |
Frösakullsskolans Klass 5 |
- |
Engelska skolan 5A röd |
2 - 1 |
10 sep 13.30 |
Snöstorpsskolan 5A |
- |
Vakans 6 |
3 - 0 |
10 sep 14.00 |
Frösakullsskolans Klass 5 |
- |
Snöstorpsskolan 5A |
0 - 4 |
10 sep 14.30 |
Engelska skolan 5A röd |
- |
Vakans 6 |
3 - 0 |
10 sep 15.00 |
Vakans 6 |
- |
Frösakullsskolans Klass 5 |
0 - 3 |
10 sep 15.30 |
Engelska skolan 5A röd |
- |
Snöstorpsskolan 5A |
0 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Snöstorpsskolan 5A |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-0 |
12 |
9 |
2. |
Frösakullsskolans Klass 5 |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-5 |
0 |
6 |
3. |
Engelska skolan 5A röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-7 |
-3 |
3 |
4. |
Vakans 6 |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Grupp H
Datum |
|
Res |
10 sep 13.00 |
Furulundsskolan 5A |
- |
Unnaryd Klass 5 |
3 - 2 |
10 sep 13.30 |
Fyllingeskolan Klass 5A |
- |
Engelska skolan 5A vit |
7 - 0 |
10 sep 14.00 |
Furulundsskolan 5A |
- |
Fyllingeskolan Klass 5A |
2 - 1 |
10 sep 14.30 |
Unnaryd Klass 5 |
- |
Engelska skolan 5A vit |
2 - 7 |
10 sep 15.00 |
Engelska skolan 5A vit |
- |
Furulundsskolan 5A |
1 - 2 |
10 sep 15.30 |
Unnaryd Klass 5 |
- |
Fyllingeskolan Klass 5A |
1 - 8 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Furulundsskolan 5A |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-4 |
3 |
9 |
2. |
Fyllingeskolan Klass 5A |
3 |
2 |
0 | 1 |
16-3 |
13 |
6 |
3. |
Engelska skolan 5A vit |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-11 |
-3 |
3 |
4. |
Unnaryd Klass 5 |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-18 |
-13 |
0 |
Slutspel
Slutspelsgrupp 1
Datum |
|
Res |
11 sep 13.30 |
Brunnsåkerskolan 5B |
- |
Stenstorpsskolan 5A |
1 - 0 |
11 sep 14.00 |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
- |
Furulundsskolan 5B:2 |
5 - 0 |
11 sep 14.30 |
Brunnsåkerskolan 5B |
- |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
1 - 1 |
11 sep 15.00 |
Stenstorpsskolan 5A |
- |
Furulundsskolan 5B:2 |
1 - 3 |
11 sep 15.30 |
Furulundsskolan 5B:2 |
- |
Brunnsåkerskolan 5B |
0 - 8 |
11 sep 16.00 |
Stenstorpsskolan 5A |
- |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
1 - 8 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
3 |
2 |
1 | 0 |
14-2 |
12 |
7 |
2. |
Brunnsåkerskolan 5B |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-1 |
9 |
7 |
3. |
Furulundsskolan 5B:2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-14 |
-11 |
3 |
4. |
Stenstorpsskolan 5A |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-12 |
-10 |
0 |
Slutspelsgrupp 2
Datum |
|
Res |
11 sep 13.30 |
Gullbrandstorpsskolan |
- |
Mellbystrandsskolan |
5 - 3 |
11 sep 14.00 |
Furulundsskolan 5B |
- |
Bäckagårdsskolan 5B |
3 - 0 |
11 sep 14.30 |
Gullbrandstorpsskolan |
- |
Furulundsskolan 5B |
0 - 2 |
11 sep 15.00 |
Mellbystrandsskolan |
- |
Bäckagårdsskolan 5B |
2 - 0 |
11 sep 15.30 |
Bäckagårdsskolan 5B |
- |
Gullbrandstorpsskolan |
0 - 3 |
11 sep 16.00 |
Mellbystrandsskolan |
- |
Furulundsskolan 5B |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Furulundsskolan 5B |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-1 |
5 |
7 |
2. |
Gullbrandstorpsskolan |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-5 |
3 |
6 |
3. |
Mellbystrandsskolan |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-6 |
0 |
4 |
4. |
Bäckagårdsskolan 5B |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-8 |
-8 |
0 |
Slutspelsgrupp 3
Datum |
|
Res |
11 sep 13.30 |
Hovgårdsskolan 5b |
- |
Brunnsåkerskolan 5D |
9 - 0 |
11 sep 14.00 |
Snöstorpsskolan 5A |
- |
Fyllingeskolan Klass 5A |
5 - 0 |
11 sep 14.30 |
Hovgårdsskolan 5b |
- |
Snöstorpsskolan 5A |
3 - 2 |
11 sep 15.00 |
Brunnsåkerskolan 5D |
- |
Fyllingeskolan Klass 5A |
5 - 2 |
11 sep 15.30 |
Fyllingeskolan Klass 5A |
- |
Hovgårdsskolan 5b |
1 - 2 |
11 sep 16.00 |
Brunnsåkerskolan 5D |
- |
Snöstorpsskolan 5A |
- |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hovgårdsskolan 5b |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-3 |
11 |
9 |
2. |
Snöstorpsskolan 5A |
2 |
1 |
0 | 1 |
7-3 |
4 |
3 |
3. |
Brunnsåkerskolan 5D |
2 |
1 |
0 | 1 |
5-11 |
-6 |
3 |
4. |
Fyllingeskolan Klass 5A |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-12 |
-9 |
0 |
Slutspelsgrupp 4
Datum |
|
Res |
11 sep 13.30 |
Jutarumsskolan |
- |
Snöstorpsskolan 5C |
1 - 3 |
11 sep 14.00 |
Frösakullsskolans Klass 5 |
- |
Furulundsskolan 5A |
2 - 0 |
11 sep 14.30 |
Jutarumsskolan |
- |
Frösakullsskolans Klass 5 |
1 - 3 |
11 sep 15.00 |
Snöstorpsskolan 5C |
- |
Furulundsskolan 5A |
3 - 2 |
11 sep 15.30 |
Furulundsskolan 5A |
- |
Jutarumsskolan |
5 - 3 |
11 sep 16.00 |
Snöstorpsskolan 5C |
- |
Frösakullsskolans Klass 5 |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Snöstorpsskolan 5C |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-4 |
4 |
9 |
2. |
Frösakullsskolans Klass 5 |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
3. |
Furulundsskolan 5A |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-8 |
-1 |
3 |
4. |
Jutarumsskolan |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-11 |
-6 |
0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
11 sep 16.30 |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
- |
Snöstorpsskolan 5C |
5 - 1 |
11 sep 16.30 |
Furulundsskolan 5B |
- |
Hovgårdsskolan 5b |
1 - 2* |
Final
Datum |
|
Res |
11 sep 17.00 |
Bäckagårdsskolan Klass 5A |
- |
Hovgårdsskolan 5b |
5 - 3 |
B-slutspel
Slutspelsgrupp 1
Datum |
|
Res |
11 sep 09.00 |
Trönningeskolan 5B |
- |
Vallåsskolan 05A |
1 - 2 |
11 sep 09.30 |
Engelska skolan 5B vit |
- |
Vittra |
2 - 0 |
11 sep 10.00 |
Trönningeskolan 5B |
- |
Engelska skolan 5B vit |
0 - 3 |
11 sep 10.30 |
Vittra |
- |
Vallåsskolan 05A |
3 - 4 |
11 sep 11.00 |
Vallåsskolan 05A |
- |
Engelska skolan 5B vit |
3 - 0 |
11 sep 11.30 |
Vittra |
- |
Trönningeskolan 5B |
2 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Vallåsskolan 05A |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-4 |
5 |
9 |
2. |
Engelska skolan 5B vit |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-3 |
2 |
6 |
3. |
Trönningeskolan 5B |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-7 |
-2 |
3 |
4. |
Vittra |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-10 |
-5 |
0 |
Slutspelsgrupp 2
Datum |
|
Res |
11 sep 09.00 |
Trönningeskolan 5C |
- |
Hovgårdskolan Klass 5A |
1 - 5 |
11 sep 09.30 |
Engelska skolan 5C |
- |
Stenstorpsskolan 5B |
3 - 4 |
11 sep 10.00 |
Hovgårdskolan Klass 5A |
- |
Engelska skolan 5C |
5 - 0 |
11 sep 10.30 |
Stenstorpsskolan 5B |
- |
Trönningeskolan 5C |
5 - 1 |
11 sep 11.00 |
Hovgårdskolan Klass 5A |
- |
Stenstorpsskolan 5B |
3 - 1 |
11 sep 11.30 |
Trönningeskolan 5C |
- |
Engelska skolan 5C |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hovgårdskolan Klass 5A |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-2 |
11 |
9 |
2. |
Stenstorpsskolan 5B |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-7 |
3 |
6 |
3. |
Engelska skolan 5C |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-10 |
-5 |
3 |
4. |
Trönningeskolan 5C |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-12 |
-9 |
0 |
Slutspelsgrupp 3
Datum |
|
Res |
11 sep 09.00 |
Östergårdsskolan 5A |
- |
Nyhemsskolan klass 5 |
5 - 0 |
11 sep 09.30 |
Engelska skolan 5A röd |
- |
Unnaryd Klass 5 |
5 - 1 |
11 sep 10.00 |
Östergårdsskolan 5A |
- |
Engelska skolan 5A röd |
1 - 2 |
11 sep 10.30 |
Nyhemsskolan klass 5 |
- |
Unnaryd Klass 5 |
7 - 1 |
11 sep 11.00 |
Unnaryd Klass 5 |
- |
Östergårdsskolan 5A |
0 - 7 |
11 sep 11.30 |
Nyhemsskolan klass 5 |
- |
Engelska skolan 5A röd |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Engelska skolan 5A röd |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
Östergårdsskolan 5A |
3 |
2 |
0 | 1 |
13-2 |
11 |
6 |
3. |
Nyhemsskolan klass 5 |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-7 |
0 |
3 |
4. |
Unnaryd Klass 5 |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-19 |
-17 |
0 |
Slutspelsgrupp 4
Datum |
|
Res |
11 sep 09.00 |
Engelska skolan 5B röd |
- |
Wallbergsskolan Lag 1 |
0 - 2 |
11 sep 09.30 |
Vakans 6 |
- |
Engelska skolan 5A vit |
0 - 3 |
11 sep 10.00 |
Engelska skolan 5B röd |
- |
Vakans 6 |
3 - 0 |
11 sep 10.30 |
Wallbergsskolan Lag 1 |
- |
Engelska skolan 5A vit |
3 - 2 |
11 sep 11.00 |
Engelska skolan 5A vit |
- |
Engelska skolan 5B röd |
0 - 1 |
11 sep 11.30 |
Wallbergsskolan Lag 1 |
- |
Vakans 6 |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Wallbergsskolan Lag 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
Engelska skolan 5B röd |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-2 |
2 |
6 |
3. |
Engelska skolan 5A vit |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-4 |
1 |
3 |
4. |
Vakans 6 |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
11 sep 12.00 |
Vallåsskolan 05A |
- |
Wallbergsskolan Lag 1 |
2 - 0 |
11 sep 12.00 |
Hovgårdskolan Klass 5A |
- |
Engelska skolan 5A röd |
2 - 1* |
Final
Datum |
|
Res |
11 sep 12.30 |
Vallåsskolan 05A |
- |
Hovgårdskolan Klass 5A |
1 - 3 |