XL Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2017
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
F13
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
25 feb 08.00 |
Sjömarkens IF |
- |
Floda Boif |
0 - 4 |
25 feb 08.15 |
Kinna IF |
- |
Stenkullen GOIK Blå |
0 - 3 |
25 feb 09.30 |
Sjömarkens IF |
- |
Kinna IF |
0 - 0 |
25 feb 09.45 |
Floda Boif |
- |
Stenkullen GOIK Blå |
0 - 0 |
25 feb 11.05 |
Stenkullen GOIK Blå |
- |
Sjömarkens IF |
2 - 1 |
25 feb 11.20 |
Floda Boif |
- |
Kinna IF |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Floda Boif |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-0 |
8 |
7 |
2. |
Stenkullen GOIK Blå |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
3. |
Sjömarkens IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-6 |
-5 |
1 |
4. |
Kinna IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
25 feb 08.15 |
Örgryte IS |
- |
Falköpings KIK |
1 - 0 |
25 feb 08.30 |
Sexdrega IF |
- |
Landvetter IF Svart |
1 - 1 |
25 feb 09.30 |
Örgryte IS |
- |
Sexdrega IF |
0 - 1 |
25 feb 09.45 |
Falköpings KIK |
- |
Landvetter IF Svart |
1 - 2 |
25 feb 11.05 |
Landvetter IF Svart |
- |
Örgryte IS |
1 - 0 |
25 feb 11.20 |
Falköpings KIK |
- |
Sexdrega IF |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Landvetter IF Svart |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-2 |
2 |
7 |
2. |
Sexdrega IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-2 |
1 |
5 |
3. |
Örgryte IS |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-2 |
-1 |
3 |
4. |
Falköpings KIK |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-4 |
-2 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
25 feb 08.00 |
Toarpsalliansen Svart |
- |
Landvetter IF Röd |
0 - 0 |
25 feb 08.45 |
Åsa if Svart |
- |
Torslanda IK |
0 - 0 |
25 feb 10.00 |
Toarpsalliansen Svart |
- |
Åsa if Svart |
0 - 0 |
25 feb 10.15 |
Landvetter IF Röd |
- |
Torslanda IK |
0 - 1 |
25 feb 11.35 |
Torslanda IK |
- |
Toarpsalliansen Svart |
0 - 0 |
25 feb 11.50 |
Landvetter IF Röd |
- |
Åsa if Svart |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Åsa if Svart |
3 |
1 |
2 | 0 |
2-0 |
2 |
5 |
2. |
Torslanda IK |
3 |
1 |
2 | 0 |
1-0 |
1 |
5 |
3. |
Toarpsalliansen Svart |
3 |
0 |
3 | 0 |
0-0 |
0 |
3 |
4. |
Landvetter IF Röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-3 |
-3 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
25 feb 09.00 |
Ulricehamns IFK F13 |
- |
Landvetter IF Vit |
0 - 3 |
25 feb 09.15 |
Stenkullen GOIK RÖD |
- |
Toarpsalliansen Orange |
0 - 2 |
25 feb 10.35 |
Ulricehamns IFK F13 |
- |
Stenkullen GOIK RÖD |
1 - 1 |
25 feb 10.50 |
Landvetter IF Vit |
- |
Toarpsalliansen Orange |
6 - 0 |
25 feb 12.05 |
Toarpsalliansen Orange |
- |
Ulricehamns IFK F13 |
2 - 0 |
25 feb 12.20 |
Landvetter IF Vit |
- |
Stenkullen GOIK RÖD |
6 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Landvetter IF Vit |
3 |
3 |
0 | 0 |
15-0 |
15 |
9 |
2. |
Toarpsalliansen Orange |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-6 |
-2 |
6 |
3. |
Ulricehamns IFK F13 |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-6 |
-5 |
1 |
4. |
Stenkullen GOIK RÖD |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-9 |
-8 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
25 feb 14.00 |
Floda Boif |
- |
Torslanda IK |
2 - 0 |
25 feb 14.15 |
Landvetter IF Svart |
- |
Toarpsalliansen Orange |
1 - 0 |
25 feb 14.30 |
Åsa if Svart |
- |
Stenkullen GOIK Blå |
3 - 1* |
25 feb 14.45 |
Landvetter IF Vit |
- |
Sexdrega IF |
1 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
25 feb 15.15 |
Floda Boif |
- |
Landvetter IF Svart |
1 - 0 |
25 feb 15.30 |
Åsa if Svart |
- |
Landvetter IF Vit |
1 - 3 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
25 feb 16.00 |
Landvetter IF Svart |
- |
Åsa if Svart |
0 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
25 feb 16.15 |
Floda Boif |
- |
Landvetter IF Vit |
0 - 3 |