DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Under 10s (2007)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Newbridge Town |
1 - 1 |
6 aug 10.00 |
Freebooters AFC |
- |
Marks Celtic |
0 - 3 |
6 aug 11.00 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Freebooters AFC |
3 - 0 |
6 aug 11.00 |
Newbridge Town |
- |
Marks Celtic |
10 - 0 |
6 aug 12.00 |
Marks Celtic |
- |
Cherry Orchard (Bernard) |
0 - 11 |
6 aug 12.00 |
Newbridge Town |
- |
Freebooters AFC |
3 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Cherry Orchard (Bernard) |
3 |
2 |
1 | 0 |
15-1 |
14 |
7 |
2. |
Newbridge Town |
3 |
2 |
1 | 0 |
14-1 |
13 |
7 |
3. |
Marks Celtic |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-21 |
-18 |
3 |
4. |
Freebooters AFC |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Group B
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
Dynamic Coaching 1 |
- |
Templeogue United |
0 - 1 |
6 aug 10.00 |
Hartstown/Huntstown |
- |
Liffey Valley Rangers |
11 - 1 |
6 aug 11.00 |
Dynamic Coaching 1 |
- |
Hartstown/Huntstown |
1 - 3 |
6 aug 11.00 |
Templeogue United |
- |
Liffey Valley Rangers |
7 - 1 |
6 aug 12.00 |
Liffey Valley Rangers |
- |
Dynamic Coaching 1 |
2 - 7 |
6 aug 12.00 |
Templeogue United |
- |
Hartstown/Huntstown |
4 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Templeogue United |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-1 |
11 |
9 |
2. |
Hartstown/Huntstown |
3 |
2 |
0 | 1 |
14-6 |
8 |
6 |
3. |
Dynamic Coaching 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-6 |
2 |
3 |
4. |
Liffey Valley Rangers |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-25 |
-21 |
0 |
Group C
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
- |
Home Farm |
6 - 0 |
6 aug 10.00 |
St. Josephs Boys |
- |
Kilnamanagh FC |
2 - 3 |
6 aug 11.00 |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
- |
St. Josephs Boys |
0 - 1 |
6 aug 11.00 |
Home Farm |
- |
Kilnamanagh FC |
4 - 2 |
6 aug 12.00 |
Kilnamanagh FC |
- |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
0 - 3 |
6 aug 12.00 |
Home Farm |
- |
St. Josephs Boys |
2 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-1 |
8 |
6 |
2. |
Home Farm |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-8 |
-2 |
6 |
3. |
St. Josephs Boys |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-5 |
-2 |
3 |
4. |
Kilnamanagh FC |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-9 |
-4 |
3 |
Group D
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
- |
Cherry Orchard (Joseph) |
2 - 1 |
6 aug 10.00 |
Lourdes Celtic (Willo) |
- |
Esker Celtic |
2 - 0 |
6 aug 11.00 |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
- |
Lourdes Celtic (Willo) |
1 - 0 |
6 aug 11.00 |
Cherry Orchard (Joseph) |
- |
Esker Celtic |
2 - 0 |
6 aug 12.00 |
Esker Celtic |
- |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
0 - 4 |
6 aug 12.00 |
Cherry Orchard (Joseph) |
- |
Lourdes Celtic (Willo) |
0 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-1 |
6 |
9 |
2. |
Lourdes Celtic (Willo) |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-1 |
3 |
6 |
3. |
Cherry Orchard (Joseph) |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-4 |
-1 |
3 |
4. |
Esker Celtic |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-8 |
-8 |
0 |
Group E
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
Corduff FC |
- |
Evergreen FC |
6 - 2 |
6 aug 10.00 |
South Donegal 1 |
- |
Tallaght Town |
0 - 3 |
6 aug 11.00 |
Corduff FC |
- |
South Donegal 1 |
6 - 0 |
6 aug 11.00 |
Evergreen FC |
- |
Tallaght Town |
0 - 1 |
6 aug 12.00 |
Tallaght Town |
- |
Corduff FC |
1 - 1 |
6 aug 12.00 |
Evergreen FC |
- |
South Donegal 1 |
4 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Corduff FC |
3 |
2 |
1 | 0 |
13-3 |
10 |
7 |
2. |
Tallaght Town |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
3. |
Evergreen FC |
3 |
1 |
0 | 2 |
6-9 |
-3 |
3 |
4. |
South Donegal 1 |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-13 |
-11 |
0 |
Group F
Date |
|
Res |
6 aug 10.00 |
Lourdes Celtic (Paul) |
- |
Shamrock Rovers 2 |
2 - 0 |
6 aug 10.00 |
Ratoath Harps |
- |
Shamrock FC |
1 - 2 |
6 aug 11.00 |
Lourdes Celtic (Paul) |
- |
Ratoath Harps |
5 - 0 |
6 aug 11.00 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
Shamrock FC |
0 - 0 |
6 aug 12.00 |
Shamrock FC |
- |
Lourdes Celtic (Paul) |
0 - 1 |
6 aug 12.00 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
Ratoath Harps |
4 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Lourdes Celtic (Paul) |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-0 |
8 |
9 |
2. |
Shamrock Rovers 2 |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-3 |
1 |
4 |
3. |
Shamrock FC |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
4. |
Ratoath Harps |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-11 |
-9 |
0 |
Group G
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
Crumlin United |
- |
St. Kevins Boys Prem 2 St. Kevins Boys 2 |
2 - 1 |
6 aug 10.30 |
South Donegal 2 |
- |
Firhouse Carmel |
0 - 2 |
6 aug 11.30 |
Crumlin United |
- |
South Donegal 2 |
3 - 1 |
6 aug 11.30 |
St. Kevins Boys Prem 2 St. Kevins Boys 2 |
- |
Firhouse Carmel |
2 - 0 |
6 aug 12.30 |
Firhouse Carmel |
- |
Crumlin United |
0 - 2 |
6 aug 12.30 |
St. Kevins Boys Prem 2 St. Kevins Boys 2 |
- |
South Donegal 2 |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Crumlin United |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-2 |
5 |
9 |
2. |
St. Kevins Boys Prem 2 St. Kevins Boys 2 |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-3 |
1 |
4 |
3. |
Firhouse Carmel |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
4. |
South Donegal 2 |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-6 |
-4 |
1 |
Group H
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Cabinteely Boys |
3 - 2 |
6 aug 10.30 |
Peamount United |
- |
Clarawood Juniors |
3 - 0 |
6 aug 11.30 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Peamount United |
5 - 3 |
6 aug 11.30 |
Cabinteely Boys |
- |
Clarawood Juniors |
3 - 0 |
6 aug 12.30 |
Clarawood Juniors |
- |
Shamrock Rovers 1 |
0 - 3 |
6 aug 12.30 |
Cabinteely Boys |
- |
Peamount United |
1 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
11-5 |
6 |
9 |
2. |
Cabinteely Boys |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
3. |
Peamount United |
3 |
1 |
0 | 2 |
6-6 |
0 |
3 |
4. |
Clarawood Juniors |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
6 aug 13.45 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Cabinteely Boys |
1 - 0 |
6 aug 13.45 |
Templeogue United |
- |
St. Kevins Boys Prem 2 St. Kevins Boys 2 |
5 - 1 |
6 aug 13.45 |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
- |
Shamrock Rovers 2 |
4 - 3 |
6 aug 13.45 |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
- |
Tallaght Town |
4 - 3 |
6 aug 13.45 |
Corduff FC |
- |
Lourdes Celtic (Willo) |
5 - 0 |
6 aug 13.45 |
Lourdes Celtic (Paul) |
- |
Home Farm |
2 - 0 |
6 aug 13.45 |
Crumlin United |
- |
Hartstown/Huntstown |
2 - 7 |
6 aug 13.45 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Newbridge Town |
5 - 1 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
6 aug 14.45 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Templeogue United |
1 - 0 |
6 aug 14.45 |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
- |
St. Kevins Boys Prem 1 St. Kevins Boys 1 |
2 - 1 |
6 aug 14.45 |
Corduff FC |
- |
Lourdes Celtic (Paul) |
3 - 1 |
6 aug 14.45 |
Hartstown/Huntstown |
- |
Shamrock Rovers 1 |
0 - 7 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
6 aug 15.45 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Cambridge Boys Dynamic Coaching 2 |
2 - 0 |
6 aug 15.45 |
Corduff FC |
- |
Shamrock Rovers 1 |
3 - 1 |
Final
Date |
|
Res |
6 aug 16.30 |
Cherry Orchard (Bernard) |
- |
Corduff FC |
4 - 1 |
B-playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
6 aug 13.15 |
Marks Celtic |
- |
Clarawood Juniors |
3 - 0 |
6 aug 13.15 |
Dynamic Coaching 1 |
- |
South Donegal 2 |
1 - 0 |
6 aug 13.15 |
St. Josephs Boys |
- |
Ratoath Harps |
3 - 2 |
6 aug 13.15 |
Cherry Orchard (Joseph) |
- |
South Donegal 1 |
2 - 0 |
6 aug 13.15 |
Evergreen FC |
- |
Esker Celtic |
4 - 0 |
6 aug 13.15 |
Shamrock FC |
- |
Kilnamanagh FC |
5 - 4* |
6 aug 13.15 |
Firhouse Carmel |
- |
Liffey Valley Rangers |
3 - 0 |
6 aug 13.15 |
Peamount United |
- |
Freebooters AFC |
3 - 0 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
6 aug 14.15 |
Marks Celtic |
- |
Dynamic Coaching 1 |
0 - 3 |
6 aug 14.15 |
St. Josephs Boys |
- |
Cherry Orchard (Joseph) |
1 - 3 |
6 aug 14.15 |
Evergreen FC |
- |
Shamrock FC |
3 - 2 |
6 aug 14.15 |
Firhouse Carmel |
- |
Peamount United |
1 - 2 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
6 aug 15.15 |
Dynamic Coaching 1 |
- |
Cherry Orchard (Joseph) |
5 - 1 |
6 aug 15.15 |
Evergreen FC |
- |
Peamount United |
2 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
6 aug 16.30 |
Dynamic Coaching 1 |
- |
Evergreen FC |
4 - 5* |