DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Under 11s (2006)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
Shamrock Rovers |
- |
Leixlip United |
1 - 3 |
6 aug 10.30 |
Peamount United |
- |
Athy Town |
3 - 2 |
6 aug 11.30 |
Shamrock Rovers |
- |
Peamount United |
4 - 1 |
6 aug 11.30 |
Leixlip United |
- |
Athy Town |
6 - 1 |
6 aug 12.30 |
Athy Town |
- |
Shamrock Rovers |
1 - 5 |
6 aug 12.30 |
Leixlip United |
- |
Peamount United |
4 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Leixlip United |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-3 |
10 |
9 |
2. |
Shamrock Rovers |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-5 |
5 |
6 |
3. |
Peamount United |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-10 |
-5 |
3 |
4. |
Athy Town |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-14 |
-10 |
0 |
Group B
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
Home Farm |
- |
Newbridge Town |
3 - 2 |
6 aug 10.30 |
St. Kevins Boys 2 |
- |
Kilkenny United |
2 - 1 |
6 aug 11.30 |
Home Farm |
- |
St. Kevins Boys 2 |
2 - 1 |
6 aug 11.30 |
Newbridge Town |
- |
Kilkenny United |
6 - 0 |
6 aug 12.30 |
Kilkenny United |
- |
Home Farm |
2 - 1 |
6 aug 12.30 |
Newbridge Town |
- |
St. Kevins Boys 2 |
2 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Newbridge Town |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-4 |
6 |
6 |
2. |
Home Farm |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-5 |
1 |
6 |
3. |
St. Kevins Boys 2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
4. |
Kilkenny United |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-9 |
-6 |
3 |
Group C
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
Crumlin United |
- |
Swords Cetlic |
9 - 8 |
6 aug 10.30 |
Rock Celtic |
- |
Esker Celtic |
1 - 0 |
6 aug 11.30 |
Crumlin United |
- |
Rock Celtic |
5 - 0 |
6 aug 11.30 |
Swords Cetlic |
- |
Esker Celtic |
4 - 1 |
6 aug 12.30 |
Esker Celtic |
- |
Crumlin United |
0 - 6 |
6 aug 12.30 |
Swords Cetlic |
- |
Rock Celtic |
5 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Crumlin United |
3 |
3 |
0 | 0 |
20-8 |
12 |
9 |
2. |
Swords Cetlic |
3 |
2 |
0 | 1 |
17-11 |
6 |
6 |
3. |
Rock Celtic |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-10 |
-8 |
3 |
4. |
Esker Celtic |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-11 |
-10 |
0 |
Group D
Date |
|
Res |
6 aug 10.30 |
St. Kevins Boys 1 |
- |
Cabinteely Boys FC |
0 - 1 |
6 aug 10.30 |
Tolka Rovers |
- |
Marks Celtic |
5 - 0 |
6 aug 11.30 |
St. Kevins Boys 1 |
- |
Tolka Rovers |
1 - 0 |
6 aug 11.30 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Marks Celtic |
10 - 0 |
6 aug 12.30 |
Marks Celtic |
- |
St. Kevins Boys 1 |
0 - 6 |
6 aug 12.30 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Tolka Rovers |
2 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Cabinteely Boys FC |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-0 |
13 |
9 |
2. |
St. Kevins Boys 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-1 |
6 |
6 |
3. |
Tolka Rovers |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-3 |
2 |
3 |
4. |
Marks Celtic |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-21 |
-21 |
0 |
Playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
6 aug 13.45 |
Crumlin United |
- |
Home Farm |
6 - 7 |
6 aug 13.45 |
Newbridge Town |
- |
Swords Cetlic |
5 - 0 |
6 aug 13.45 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Shamrock Rovers |
3 - 2 |
6 aug 13.45 |
Leixlip United |
- |
St. Kevins Boys 1 |
5 - 1 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
6 aug 14.45 |
Home Farm |
- |
Newbridge Town |
2 - 8 |
6 aug 14.45 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Leixlip United |
1 - 3 |
Final
Date |
|
Res |
6 aug 15.30 |
Newbridge Town |
- |
Leixlip United |
1 - 4 |
B-playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
6 aug 13.15 |
Rock Celtic |
- |
Athy Town |
4 - 2 |
6 aug 13.15 |
St. Kevins Boys 2 |
- |
Esker Celtic |
3 - 0 |
6 aug 13.15 |
Tolka Rovers |
- |
Kilkenny United |
3 - 2 |
6 aug 13.15 |
Peamount United |
- |
Marks Celtic |
12 - 1 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
6 aug 14.15 |
Rock Celtic |
- |
St. Kevins Boys 2 |
1 - 5 |
6 aug 14.15 |
Tolka Rovers |
- |
Peamount United |
4 - 2 |
Final
Date |
|
Res |
6 aug 15.15 |
St. Kevins Boys 2 |
- |
Tolka Rovers |
2 - 3 |