XL-Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2018
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
F13
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
25 feb 13.00 |
Kinnarp/Slutarps IF |
- |
Sjömarkens If |
0 - 1 |
25 feb 13.14 |
Mariestads BOIS FF |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
0 - 0 |
25 feb 13.28 |
Sjömarkens If |
- |
Bergums IF Blå |
0 - 5 |
25 feb 13.42 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Kinnarp/Slutarps IF |
1 - 0 |
25 feb 13.56 |
Bergums IF Blå |
- |
Mariestads BOIS FF |
3 - 1 |
25 feb 14.15 |
Sjömarkens If |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
0 - 3 |
25 feb 14.29 |
Bergums IF Blå |
- |
Kinnarp/Slutarps IF |
3 - 1 |
25 feb 14.43 |
Mariestads BOIS FF |
- |
Sjömarkens If |
1 - 1 |
25 feb 14.57 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Bergums IF Blå |
0 - 1 |
25 feb 15.11 |
Kinnarp/Slutarps IF |
- |
Mariestads BOIS FF |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bergums IF Blå |
4 |
4 |
0 | 0 |
12-2 |
10 |
12 |
2. |
Ulricehamns IFK Blå |
4 |
2 |
1 | 1 |
4-1 |
3 |
7 |
3. |
Sjömarkens If |
4 |
1 |
1 | 2 |
2-9 |
-7 |
4 |
4. |
Kinnarp/Slutarps IF |
4 |
1 |
0 | 3 |
3-6 |
-3 |
3 |
5. |
Mariestads BOIS FF |
4 |
0 |
2 | 2 |
3-6 |
-3 |
2 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
25 feb 13.00 |
Skillingaryds IS |
- |
Bergums IF Vit |
0 - 5 |
25 feb 13.14 |
Kronängs if svart |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
0 - 0 |
25 feb 13.28 |
Bergums IF Vit |
- |
IFK Göteborg |
1 - 2 |
25 feb 13.42 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Skillingaryds IS |
1 - 1 |
25 feb 13.56 |
IFK Göteborg |
- |
Kronängs if svart |
2 - 0 |
25 feb 14.15 |
Bergums IF Vit |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
6 - 0 |
25 feb 14.29 |
IFK Göteborg |
- |
Skillingaryds IS |
5 - 0 |
25 feb 14.43 |
Kronängs if svart |
- |
Bergums IF Vit |
2 - 1 |
25 feb 14.57 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
IFK Göteborg |
0 - 3 |
25 feb 15.11 |
Skillingaryds IS |
- |
Kronängs if svart |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Göteborg |
4 |
4 |
0 | 0 |
12-1 |
11 |
12 |
2. |
Kronängs if svart |
4 |
2 |
1 | 1 |
5-3 |
2 |
7 |
3. |
Bergums IF Vit |
4 |
2 |
0 | 2 |
13-4 |
9 |
6 |
4. |
Ulricehamns IFK Svart |
4 |
0 |
2 | 2 |
1-10 |
-9 |
2 |
5. |
Skillingaryds IS |
4 |
0 |
1 | 3 |
1-14 |
-13 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
25 feb 16.00 |
Bergums IF Blå |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
4 - 0 |
25 feb 16.14 |
IFK Göteborg |
- |
Kinnarp/Slutarps IF |
4 - 0 |
25 feb 16.28 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Bergums IF Vit |
1 - 4 |
25 feb 16.42 |
Kronängs if svart |
- |
Sjömarkens If |
4 - 5* |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
25 feb 17.05 |
Bergums IF Blå |
- |
IFK Göteborg |
1 - 3* |
25 feb 17.19 |
Bergums IF Vit |
- |
Sjömarkens If |
3 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
25 feb 17.40 |
Bergums IF Blå |
- |
Sjömarkens If |
5 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
25 feb 18.00 |
IFK Göteborg |
- |
Bergums IF Vit |
0 - 1 |
Statistik