AIF Cup 2019
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
AIF-Cup
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 jan 09.30 |
Bredaryd Lanna IK |
- |
Kulltorps Goif Lag 1, Röd |
0 - 2 |
6 jan 09.43 |
Bosna IF |
- |
Nissafors IS/Hestra SSK |
1 - 0 |
6 jan 10.22 |
Bredaryd Lanna IK |
- |
Bosna IF |
0 - 1 |
6 jan 10.35 |
Kulltorps Goif Lag 1, Röd |
- |
Nissafors IS/Hestra SSK |
1 - 0 |
6 jan 11.14 |
Nissafors IS/Hestra SSK |
- |
Bredaryd Lanna IK |
1 - 0 |
6 jan 11.27 |
Kulltorps Goif Lag 1, Röd |
- |
Bosna IF |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kulltorps Goif Lag 1, Röd |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
7 |
2. |
Bosna IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
3. |
Nissafors IS/Hestra SSK |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-2 |
-1 |
3 |
4. |
Bredaryd Lanna IK |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-4 |
-4 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 jan 09.56 |
Anderstorps IF |
- |
Hillerstorps GoIF |
2 - 0 |
6 jan 10.09 |
Limmareds IF |
- |
Skeppshults BK |
3 - 0 |
6 jan 10.48 |
Anderstorps IF |
- |
Limmareds IF |
1 - 0 |
6 jan 11.01 |
Hillerstorps GoIF |
- |
Skeppshults BK |
2 - 1 |
6 jan 11.40 |
Skeppshults BK |
- |
Anderstorps IF |
0 - 4 |
6 jan 11.53 |
Hillerstorps GoIF |
- |
Limmareds IF |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Anderstorps IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-0 |
7 |
9 |
2. |
Limmareds IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-1 |
4 |
6 |
3. |
Hillerstorps GoIF |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-5 |
-3 |
3 |
4. |
Skeppshults BK |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-9 |
-8 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 jan 13.00 |
Gnosjö IF |
- |
Bors SK Blå |
1 - 0 |
6 jan 13.13 |
Tranemo IF |
- |
FC Dardania |
0 - 2 |
6 jan 13.52 |
Gnosjö IF |
- |
Tranemo IF |
1 - 0 |
6 jan 14.05 |
Bors SK Blå |
- |
FC Dardania |
1 - 1 |
6 jan 14.44 |
FC Dardania |
- |
Gnosjö IF |
2 - 0 |
6 jan 14.57 |
Bors SK Blå |
- |
Tranemo IF |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Dardania |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
2. |
Gnosjö IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
2-2 |
0 |
6 |
3. |
Bors SK Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-2 |
2 |
4 |
4. |
Tranemo IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-6 |
-6 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
6 jan 13.26 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Anderstorps IF U Grön |
0 - 1 |
6 jan 13.39 |
Byttorps IF |
- |
Lundåkerskolan IF Lag 1 |
5 - 0 |
6 jan 14.18 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Byttorps IF |
1 - 2 |
6 jan 14.31 |
Anderstorps IF U Grön |
- |
Lundåkerskolan IF Lag 1 |
2 - 1 |
6 jan 15.10 |
Lundåkerskolan IF Lag 1 |
- |
Gislaveds IS Röd |
0 - 2 |
6 jan 15.23 |
Anderstorps IF U Grön |
- |
Byttorps IF |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Anderstorps IF U Grön |
3 |
3 |
0 | 0 |
4-1 |
3 |
9 |
2. |
Byttorps IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-2 |
5 |
6 |
3. |
Gislaveds IS Röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-3 |
0 |
3 |
4. |
Lundåkerskolan IF Lag 1 |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-9 |
-8 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 12.10 |
Kulltorps Goif Lag 1, Röd |
- |
Limmareds IF |
0 - 2 |
6 jan 12.25 |
Anderstorps IF |
- |
Bosna IF |
4 - 0 |
6 jan 15.45 |
FC Dardania |
- |
Byttorps IF |
4 - 5* |
6 jan 16.00 |
Anderstorps IF U Grön |
- |
Gnosjö IF |
0 - 3 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 16.15 |
Limmareds IF |
- |
Anderstorps IF |
0 - 2 |
6 jan 16.31 |
Byttorps IF |
- |
Gnosjö IF |
0 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
6 jan 16.50 |
Limmareds IF |
- |
Byttorps IF |
1 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
6 jan 17.10 |
Anderstorps IF |
- |
Gnosjö IF |
0 - 1* |