Salming Arena (Salming)

Salming Arena ligger på Gärdesvägen 5 utmed väg 158 bredvid Hovåsskolan. Granne med Askims sporthall.

Adress

Spelschema

Fredag 26 april

      Res
2.  18.00  F04 - A IBK Lund - Partille IBS 4 - 0
12.  18.45  F04 - A FBI Tullinge Orange - Østensjø Dverg F04 4 - 0
29.  19.30  P05 - B Varla IBK - Gårdarike IBK 7 - 0
33.  20.15  F04 - B Lindås Waves F04 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 3
43.  21.00  F04 - B IBF Backadalen - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 0

Lördag 27 april

      Res
63.  08.00  P07 - A Frölunda IBK - IBK Bergum Lynx 5 - 4
73.  08.45  P07 - A IK Zenith - Pixbo Wallenstam Viträvar 1 - 16
85.  09.30  P07 - A IBK Bergum Lynx - IBK Bergum Lag 1 rosa 2 - 7
93.  10.15  P05 - A Partille Innebandy Sällskap - Onsala IBK 0 - 6
104.  11.00  P05 - A IK Zenith - Bjärreds IBK 5 - 1
117.  11.45  P06 - A Mölndals IBF - Kärra 07 1 - 2
132.  12.30  P06 - A Guldhedens IK - Åstorp/Kvidinge IBS P06 3 - 6
142.  13.15  P06 - D IBF Göteborg - Särö Seahawks 0 - 3
154.  14.00  P06 - D IBK Alingsås Blå - FBC Draci Ricany 0 - 8
166.  14.45  P06 - A Åstorp/Kvidinge IBS P06 - Mölndals IBF 6 - 1
180.  15.30  P06 - A Guldhedens IK - Kärra 07 0 - 3
190.  16.15  P06 - D Särö Seahawks - FBC Draci Ricany 6 - 0
202.  17.00  P06 - B Zenith - IBK Lund 06 0 - 4
215.  17.45  P06 - B Kärra Ibk svart - Pixbo Wallenstam 2 - 6
229.  18.30  P06 - D FBC Draci Ricany - IBF Göteborg 3 - 4
238.  19.15  P06 - D Särö Seahawks - IBK Alingsås Blå 11 - 1
244.  20.00  P06 - B Kärra Ibk svart - IBK Lund 06 3 - 3

Söndag 28 april

      Res
271.  09.00  P07 - A IBK Lund P07/08 Sandby - FBC karlskrona Orange svart svart 0 - 1
280.  09.45  F08 - A IBK Lund F0809 - Tunet innebandy F08 Lila 0 - 6
286.  10.30  P04 - B-1/2 IK Zenith - Ajer IBK 6 - 1
296.  11.20  P04 - B-1/2 Torshälla IBK p04 - FBC Draci Ricany 8 - 1
307.  12.10  P06 - 1/2 Åstorp/Kvidinge IBS P06 - IBK Lund 06 3 - 4
318.  13.00  P06 - 1/2 Lindås Rasta IBK Blå - Särö Seahawks 3 - 4
327.  13.50  P04 - B-3-4 FBC Draci Ricany - Ajer IBK 5 - 3
337.  14.40  P04 - B-Final Torshälla IBK p04 - IK Zenith 2 - 0
348.  15.30  P04 - C-3-4 Pixbo Wallenstam - Mölndals IBF 4 - 2
360.  16.20  P04 - C-Final IBF Backadalen 2 - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 1


Tillbaka

Samarbetspartners